İBB Başkanı İmamoğlu'na Beykoz soruları!

Beykoz’a dair verdiği vaatleri yerine getirmeyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun cevaplaması için soru önergesi verildi.
  • 11.12.2023 17:10:12

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi aralık ayı olağan toplantısı, Meclis Başkanvekili Zeynel Abidin Okul Başkanlığı'nda İBB Saraçhane binasında gerçekleştirildi. 

İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Sadullah Hasanoğlu, gündem dışı söz alarak AK Parti grubu adına soru önergesi verdi.

Hasanoğlu, “2019-2024 dönemini yaklaşık 4 ay sonra yapılacak seçimle tamamlıyoruz. Yani 5 yıl bitmiş oluyor. Seçim öncesinde Sayın Belediye Başkanı’nın verdiği vaatlerin maalesef yerine getirilemediğini hatırlatmak durumundayım. Adeta Büyükşehir Belediyesi olmadan geçen 5 yılı göz önünde bulundurarak güzel ilçemiz Beykoz adına sormak istiyoruz” diyerek soru önergesini sundu. 

Hasanoğlu’nun soru önergesi şöyle:

1. Beykoz’da geçen beş yıl içerisinde, kentsel dönüşüm adına Beykoz’da yapılan bir tane bağımsız bölüm var mıdır?

2. Çubuklu Mahallemizde İBB uhdesinde olan kentsel dönüşüm projesinde atılmış bir adım bulunmamaktadır. Önümüzdeki dört ay içerisinde projeye başlama niyetinde misiniz?  

3. 56 bin metrekare olan Çubuklu kentsel dönüşüm alanı üç etaba bölünmüş ve İBB sadece bir etabıyla ilgili yazışmalar yürütmektedir. Neden tamamıyla ilgili değil de bir kısmıyla ilgili çalışmalar yürütülüyor? Projenin akıbeti ne olacak?  

4. Beykoz Merkez mahallemizde yapılan altyapı çalışması sonrasında alan tarlaya dönmüş ve tüm uyarılara rağmen bataklığa dönen bu alanın kabul ve kontrol işlemleri nasıl yapıldı? Bundan sonrası için ne planlanıyor?  

5. Riva Deresi ile ilgili bir yıl içerisinde tüm idari işlemlerin tamamlanacağını ve gereken tüm projelere başlayacağını ifade etmesine rağmen Riva Deresi balçık haline geldi. 2020 yılından bugüne yapılan herhangi bir çalışma var mıdır? Neden ihmal ettiniz?

6. Son beş yıl içerisinde, İBB tarafından Beykoz’da yapılan spor salonu, çocuk parkı, halı saha var mıdır?

İlgili Haberler