İBB Başkanı Mevlüt Uysal ilk iftarını Beykozlularla açtı

Beykoz'da Ramazan'ın ilk iftar sofrası bu yıl da Belediye Meydanı'nda kuruldu.

Beykoz Belediyesi Ramazan Ayı'nın rahmetini, bereketini ve sevincini ilçe sakinleriyle paylaşmak üzere Ramazan'ın ilk iftar sofrasını bu yıl da Belediye…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da Ramazan’ın ilk iftar sofrası bu yıl da Belediye Meydanı’nda kuruldu.

Beykoz Belediyesi Ramazan Ayı’nın rahmetini, bereketini ve sevincini ilçe sakinleriyle paylaşmak üzere Ramazan’ın ilk iftar sofrasını bu yıl da Belediye Meydanı’nda kurdu. 

15 Temmuz Şehitler (Beykoz Belediye) Meydanı’nda kurulan 5000 kişilik iftar sofrasında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul İl Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcıları, İlçe Müftüsü Ali Efe, KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, kamu birim personeli, meclis üyeleri, STK, dernek başkanları ve ilçe sakinleri buluştu.

Yücel Çelikbilek: “Gönüllerimiz ve dualarımız Kudüs’teki kardeşlerimizle beraber”

İlçe genelinde komşuluğu ve sosyal dayanışmayı artırmak üzere her akşam Beykoz’da binlerce kişiye iftar verileceğini belirten Başkan Yücel Çelikbilek, “Bu akşam çok özel bir akşam. Ramazanın ilk iftarını sizlerle yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizimle bu sofraları paylaşan sizlere teşekkür ediyorum. Allah, farklı ülkelerdeki kardeşlerimize de böyle sofralar nasip etsin. İnşallah farklı mekânlarda buluşarak onlara da iftar sofrası hazırlamayı, paylaşmayı Allah bizlere nasip etsin. Kudüs’te İsrail’in uyguladığı acı soykırımı bu akşam iftar ederken de hissediyoruz. Bunu asla unutmayacağız. Gönüllerimiz ve dualarımız hep kardeşlerimizle beraber. Dünyadaki tüm müslümanlar bizim kardeşimizdir.”dedi.

Mevlüt Uysal: “İsrail’i protesto etmek için Yenikapı’da olacağız”

İBB Başkanı Mevlüt Uysal:“Değerli Beykozlular, Allah oruçlarımızı kabul etsin. Etrafımızdaki komşu ülkelerdeki kardeşlerimizin de huzurlu bir şekilde oruç açabildikleri günleri Allah nasip etsin. Beykoz Belediyemiz iftar sofrası kurdu, sizler geldiniz. Beraberce orucumuzu açtık. İnşallah Kudüs’teki kardeşlerimiz de feraha erer. Onların acısını biz de duyuyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın ki huzurumuz daim olsun. Birliğimizi muhafaza edersek, hizmetlerimiz de pekişmiş olur. Beykoz’da 2B ve tapu sorunu vardı. Onlar çözüldü. Büyükşehir olarak bizler de Kentsel Dönüşümde size yardımcı olacağız. Çubuklu’daki problemi KİPTAŞ üzerinden çözüyoruz. Bu güne kadar nasıl mücadele ettiysek, samimiyetle iyi niyetle bundan sonra da çözüme ulaşacağız. Bayrama sevdiklerimizle hep beraber ulaşmak dileğimle. Cuma günü Kudüs’te yaşananları, 60‘a yakın Filistinli şehit kardeşlerimizi anmak, İsrail’i protesto etmek adına Yenikapı’da olacağız. İnşallah dualarımızla orada olalım ki Ramazan tüm Müslümanlar için huzurlu geçsin.” diye konuştu.

İstanbul İl Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz’ın yaptırdığı duanın ardından program son buldu.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal ilk iftarını Beykozlularla açtı
Bizi Takip Edin