İBB izin vermedi! Beykoz'da mısır kazanları yine de kaynayacak!

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından izin verilmeyen Tarihi Küçüksu Çayırı'nda mısır kazanları yine de kaynatılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beykoz'u ziyaretinde mısır kazanlarının kaynatıldığı geçmişteki günleri hatırlatması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından izin verilmeyen Tarihi Küçüksu Çayırı’nda mısır kazanları yine de kaynatılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beykoz’u ziyaretinde mısır kazanlarının kaynatıldığı geçmişteki günleri hatırlatması üzerine ihyası için talimat verdiği Tarihi Küçüksu Çayırı, geçtiğimiz dönem yeniden canlı günlerine kavuşmuştu.

Osmanlı döneminin gözde mesire alanlarından, yakın tarihe kadar ilçenin renkli sosyal alanlarından biri olan Tarihi Küçüksu Mesiresi, festivallere de ev sahipliği yapıyordu. Geçmişte olduğu gibi bu yılda tarihi mesirede düzenlenecek ‘Mısır Festivali’ için CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden henüz izin alınamadığı öğrenildi.

İzin verilse de verilmese de geleneği devam ettireceğiz!

Ağustos ayında yapılması planlanan ‘Mısır Festivali’ için yapılan başvuruya İBB tarafından vaktinde cevap verilmemesi sebebiyle Eylül ayına ertelendiği öğrenildi. Beykoz Belediyesi tarafından 07- 08 Eylül tarihlerinde yapılacağı duyurulan ‘Mısır Festivali’ için de henüz izin alınamadı. Başkan Murat Aydın’ın izin verilse de verilmese de geleneği devam ettirmek adına festivalin İBB’ye bağlı Tarihi Küçüksu Çayırı’nda yapılması yönünde talimat verdiği gelen bilgiler arasında.

Beykoz Belediyesi tarafından 07-8 Eylül tarihlerinde ünlü sanatçıların da katılımıyla tarihi mesirede düzenlenecek ‘Mısır Festivali’ kapsamında geçmişteki gibi yine mısır kazanları kaynayacak, tüm Beykoz halkı ve İstanbullular ağırlanacak.

Bahadır Tatlıöz ve Burcu Güneş konser verecek

Festivalde ünlü sanatçılar Bahadır Tatlıöz ve Burcu Güneş sevilen konserler verecek. Festival kapsamında bol eğlenceli oyunlar, illüzyon ve animasyon gösterileri, sergiler, keyifli konserler, patlamış mısır, pamuk şeker ve bolca mısır ikramının olacağı etkinlikte çocuklar için sürpriz oyun alanları, şişme oyun parkı, maskot mehter takımı ve yarışmalar da yer alacak.

Program:

Festival

Başlama Saati: 18.00

Yer: Küçüksu Çayırı

Tarih:

07 /Eylül /2019 Cumartesi:

Bahadır Tatlıöz Konseri

Saat: 20.30

08 /Eylül /2019 Pazar:

Burcu Güneş Konseri

Saat: 20.30

İBB izin vermedi! Beykoz'da mısır kazanları yine de kaynayacak!
Bizi Takip Edin