İBB’den Beykoz halkına plaj müjdesi

Beykoz Belediye Meclisi’nin temmuz ayı olağan son toplantısı gerçekleştirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi’nin temmuz ayı olağan son toplantısı gerçekleştirildi.

Beykoz Belediye Meclisi temmuz ayı olağan son toplantısı Meclis 2. Başkanvekili İbrahim Özdemir başkanlığında yapıldı. Gündem konularına geçilmeden önce meclis üyelerine gündem dışı söz verildi.

AK Parti Meclis Üyesi Ahmet Deliak ve CHP Meclis Üyesi Temel Karadeniz parti grupları adına, önceki gün vefat eden ses sanatçısı ve AK Parti Meclis Üyesi Furkan Çeliker’in kayınpederi Ayhan Alptekin’in yakınlarına baş sağlığı diledi.

Gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel, sivrisinek ve larva mücadelesi hakkında konuştu.

“KÜLTÜREL OLARAK BU SÜRECİ BİRLİKTE YÖNETMEMİZ GEREKİYOR”

Demirel, “Bir sivrisinek mücadelemiz var. Yağışların bereketli olmasından dolayı su birikintilerimiz yoğunlaştı. Beykoz’unda kıyı kenti olması nedeniyle oluşan sivrisinek sıkıntısını bireysel mücadelelerimizle aşacağız. Bu konuda İBB’nin büyük çalışmaları var. Beykoz’da 11 bin 292 adreste, 18 bin 382 sivrisinek üreme kaynağı İBB ekiplerince tespit edildi. Tüm bu kayıt altına alınan yerler 12 ay boyunca haftalık olarak denetlenerek, ilaçlanmaktadır. Larva üremelerin yüzde 66’sı bireysel yanlışlardan dolayı oluşmaktadır. Bu nedenle kültürel olarak bu süreci birlikte yönetmemiz gerekiyor. Sivrisinek mücadelesinde haziran ve temmuz ayında iki grup, kasım ve mart aralığında ise 5 ekip 13 personel ile mücadele edilmektedir.” diye konuştu.

“RAKAMLAR KABUL EDİLEBİLİR BİR FİYATA ÇEKİLMELİ”

CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel, rayiç bedelleri ile ilgili bir komisyon yapıldığını belirterek, “Bu konudan Beykoz halkı oldukça şikâyetçi. Henüz imarı bile tamamlanmamış birçok sokakta rayiç bedelli (arsa metrekare birim fiyatı) 650 liradan 6.500 liraya çıkartılması kabul edilebilir değil. Bu konunun Beykoz Belediyesi tarafından değerlendirilmesi, bu sürece müdahale edilerek, rakamların kabul edilebilir bir fiyata çekilme hususu konusunda Başkan Murat Aydın’dan destek bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.  

BEYKOZ HALKINA PLAJ MÜJDESİ 

Konuşmasında Beykoz’a plaj yapılacağının müjdesini de veren Demirel, “Burunbahçe’deki çok güzel bir köşeyi, İBB olarak halk plajı haline getiriyoruz. Bu konu ile ilgili çalışmalarımız başlamıştır, bu müjdeyi vermek isterim. Çubuklu İskelesi’nin de yanında bulunan depolar ile ilgili güzel çalışmalar var.” dedi.

BEYKOZ’U BÜYÜK SÜRPRİZLER BEKLİYOR 

Beykoz ile ilgili İBB’nin yapacağı çok güzel projeler olduğunu belirten Gülay Demirel, “Beykoz’u büyük sürprizler bekliyor. Bu müjdeyi de sizinle paylaşmaktan gurur duyuyorum.” diyerek, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tüm Beykozlular adına teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından gündem raporu oy birliği ile kabul edildi ve meclis tatile girdi.

Beykoz Belediye Meclis 2. Başkanvekili İbrahim Özdemir, birleşimi 6 Eylül 2021 Pazartesi günü saat 10.30’da toplanmak üzere kapattı.

 

 

 

İBB’den Beykoz halkına plaj müjdesi
Bizi Takip Edin