İBB'den gençlere şok! Beykoz izci kampının suyu kesildi

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi, hijyenik ortamın en çok ihtiyaç duyulduğu bu günlerde on binlerce gencin eğitim aldığı Beykoz İzci Kampı’nın suyunu kesti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüse karşı topyekün temizlik mücadelesinin verildiği bu günlerde CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 15 yıldır Beykoz Kanuni Kent Ormanı’nda faaliyet yürüten Uluslararası İzci Kampı’nın suyu kesildi.

Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından her yıl yaklaşık 10 bin gencin eğitim aldığı izci kampı İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye İzcilik Federasyonu bünyesinden faaliyet yürütüyordu. Ağustos 2019’da CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da İBB İzci Kampı’nın kamp ateşini yakmak için Beykoz’a gelmişti.

Çocukların ve gençlerin kişisel gelişimlerinin artmasına katkı sağlamak, iletişim ve sosyal becerilerini güçlendirmek, çevre bilinci aşılamak amacıyla yılın farklı dönemlerinde düzenlenen izci kampının İBB tarafından suyunun kesilmesi şaşkınlık yarattı.

Bu nasıl iş Ekrem İmamoğlu?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya da duruma sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Yerlikaya’nın twitter üzerinde yaptığı paylaşımda “Bu nasıl iş Ekrem İmamoğlu? Koronavirüs ile topyekün mücadele ettiğimiz bu süreçte destek yerine köstek olanlar (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) hijyenik ortamın en çok ihtiyaç duyulduğu zamanda Türkiye İzcilik Federasyonu'nun Beykoz kampının suyunu kesti. Türk sporuna bu kadar ilgisizler!” ifadelerine yer verdi.

İBB'den gençlere şok! Beykoz izci kampının suyu kesildi
Bizi Takip Edin