İHH Beykoz 1.000 konteynerlik kent kuruyor

İHH Beykoz Temsilciliği, asrın felaketi olarak nitelenen depremlerden etkilenen afetzedeler için 1.000 adet konteynerin inşa edileceği Konteyner Kent kurulumu için çalışmalara başladı.

İHH Beykoz 1.000 konteynerlik kent kuruyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği, asrın felaketi olarak nitelenen depremlerden etkilenen afetzedelerin en büyük ihtiyacı olan konteyner kent kurulumu için iftar programı düzenledi.

İHH Beykoz deprem bölgesine 1.000 konteynerlik kent kuruyor

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar programına çok sayıda siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, meclis üyeleri, birim amirleri, muhtarlar,  iş insanları ve yardımseverler ile vatandaşlar katıldı.

İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer

1.000 HANE İÇİN KONTEYNER KENT

Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan iftar programında açılış konuşmasını yapan İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer,  depremzedeler için 1.000 adet konteyner ev inşa edilecek Konteyner Kent kurulacağını belirtti.

İHH Beykoz deprem bölgesine 1.000 konteynerlik kent kuruyor

“İNSANİ İHTİYAÇLAR SAĞLANACAK”

İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, 21 m2’lik konteynerlerin içerisinde iki oda, tuvalet ve banyo ile bütün eşyalarının olacağını söyledi ve şöyle devam etti:

“Konteyner kentte sağlık ocağı, mescit, sosyal donatı alanları, çocuklar için kreş ve her türlü imkân olacak. İnsani ihtiyaçların en asgari düzeyde sağlandığı, en temiz şekilde olacağı ve altyapısının da en düzgün şekilde yapılacağı bir konteyner kentten bahsediyoruz. En azından 4-5 kişi bir konteynerde banyo ihtiyacını, yemek ihtiyacını kendi iç bünyesinde görebiliyor.”

İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer

Konuşmaların ardından Ekrem Tuncer, programa destek sağlayan Enis Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Enis’e katkılarından dolayı plaket takdim etti.

Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkanı Mustafa Doğan

“İHH ORGANİZE BİR İYİLİK HAREKETİ”

Ardından konuşmasına İHH Beykoz Teşkilatı ve Başkan Tuncer’e teşekkür ederek başlayan Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkanı Mustafa Doğan, “Organize bir iyilik hareket olan İHH sadece depremde değil dünyanın birçok alanında faaliyet göstermekte. Özellikle yetimlerle ilgili olan çalışmalarda bizim dinimizden, bizim kültürümüzden gelen yetime verdiğimiz ehemmiyeti kurumsal hale getirerek dünyanın neresinde yetimler varsa bunlara sahip çıkan bir organizasyon olması nedeniyle kendilerini bir kez daha tebrik ediyorum. Ve ümit ediyorum ki Cenab-ı Hak onların bu yetimlere göstermiş olduğu şefkati, korumayı aynı şekilde bu kuruma, organize iyilik hareketine de gösterecektir.” dedi.

MHP Beykoz İlçe Başkanı Emre Çömlekçi

Programa katılan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Emre Çömlekçi, Saadet Partisi İlçe Başkanı Yaşar Ahmet Akkuzu ve DEVA Partisi İlçe Başkanı Hikmet Baki ve Beykoz Belediyesi eski Belediye Başkanı Alaattin Köseler günün anlam ve önemine ithafen konuşma yaptı.

.

.

İHH Beykoz 1.000 konteynerlik kent kuruyor
Bizi Takip Edin