İHH Beykoz ekibi de İzmir’de mucizeye ortak oldu

İzmir’de meydana gelen deprem sonrası Beykoz ekibinin de aralarında olduğu arama kurtarma çalışmalarının 91. saatinde 4 yaşındaki Ayla, enkazdan sağ olarak alkışlar eşliğinde çıkarıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir'de meydana gelen deprem sonrası Beykoz ekibinin de aralarında olduğu arama kurtarma çalışmalarının 91. saatinde 4 yaşındaki Ayla, enkazdan sağ olarak alkışlar eşliğinde çıkarıldı.

https://www.youtube.com/watch?v=QV9Tzm1_hT8***

İzmir'deki 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından yıkılan Rızabey Apartmanı'nda bir mucize daha gerçekleşti. 3.5 yaşındaki Ayda Bebek, tam 91 saat sonra enkaz altından çıkarıldı. Minik Ayda'yı kurtaran ekip içerisinde İHH İstanbul ve Beykoz personeli de vardı.

https://www.youtube.com/watch?v=EmVp-_4PMRY***

Geçtiğimiz hafta meydana gelen depremde 91'nci saate girildi. Deprem sonrası İHH Beykoz ekibinin de 13 kişiyle katıldığı arama çalışmalarında 102 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Yüzlerce kişi ise enkaz altından sağ çıkarıldı.

Enkaz kaldırma ve arama çalışmalarının sürdüğü 5 binadan biri olan Rıza Bey Apartmanı'nda bir mucize daha gerçekleşti. Aralarında İHH İstanbul ve Beykoz ekiplerinin ulaştığı Ayda’nın kurtarma çalışmaları daha sonra AFAD ekiplerine devredildi. 91 saat sonra 3.5 yaşındaki Ayda bebeği sağ olarak çıkardı.

AĞLAYA AĞLAYA ÇIKARDIK

Küçük Ayda'yı enkazdan çıkaran ekipte yer alan İHH Kurtarma ekibi üyesi, ” Sanki hiç enkazda değilmiş gibi, çok sevindik. Arkadaşlar sesini duydu, elini uzattıklarında hareket eden bir çocuk olduğunu gördüler. AFAD koordinasyonunda kurtardık. Ağlaya ağlaya çıkardık” dedi.

ÇOK GÜZEL GÜLÜMSÜYORDU 

Kurtarma çalışmasına katılan bir diğer ekip üyesi de şunları söyledi: ''Çok güzel bir kız. Çok güzel gülümsüyordu. Sanki hiç enkazın içinde değilmiş gibi çok güzel gülümsüyordu. Ben İHH arama kurtarma ekibindeyim. İlk önce arkadaşlar sesini duydu. Sesini duyunca insan olup olmadığını anlamak için elle tespit ettiler. Hareket eden bir kız çocuğu olduğunu gördüler. Ses verdikten sonra ekipler toplandı. Hummalı bir çalışma yapıldı. Enkazdan çıkarıldıktan sonra çok güzel gülümsüyordu. Hepimiz çok duygulandık, ağlayarak çıkardık. Sesleri anlaşılmıyordu, çocuk sesleriydi. Enkazdan çıkmamış kadar güzeldi.''

BEYKOZ EKİBİ 13 KİŞİYLE DEPREM BÖLGESİNDE

İzmir'deki 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından İHH Beykoz Arama Kurtarma ekibinden oluşan 13 kişilik personel Beykoz Belediyesi’nin desteğiyle yardım faaliyetlerine katılmak üzere bölgeye gitmişti.

İHH Beykoz ekibi de İzmir’de mucizeye ortak oldu
Bizi Takip Edin