İHH Beykoz şehitleri dualarla andı

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği, Şubat ayının şehitler ayı olması nedeniyle “Şehitleri Anma Gecesi” programı düzenledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği, Şubat ayının şehitler ayı olması nedeniyle “Şehitleri Anma Gecesi” programı düzenledi. 

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği tarafından, şehadet ayı olarak bilinen Şubat ayı münasebetiyle düzenlenen “Şehitleri Anma Gecesi”nde dualar okunarak şehitler hayırla yâd edildi.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programına, İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, DEVA Partisi İlçe Başkanı Hikmet Baki, Refah Partisi İlçe Başkanı Tuncay Karadeniz, İlim Yayma Cemiyeti İlçe Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu, Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe ile muhtarlar, sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri, birim müdürleri, kadın ve gençlik kolları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Beykoz Abdülvehhab Cami İmam Hatibi Abdüllatif Efe Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Açılış konuşmasını yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, “Bu toprakları mücadele ederek, şehitler vererek kazandık. Bayrağımızda ki al şehitlerimizin kanı, bunu hepiniz biliyorsunuz. Bu gece burada bu şuurla toplandık. Allah hepinizden razı olsun.” dedi ve şöyle devam etti:

“Şehitlerimizi anarken Erbakan hocamızdan bahsettik. Hocamız, zahiren şehit değildi ama bize inanan insanlara şunu anlatmıştı. Müslümanlık sadece namaz kılmak, oruç tutmak, hacca gitmek, zekât vermek değil. Müslümanlık canınla, malınla cihat etmektir şuurunu anlatmıştı hoca bizlere. Bu cihat ne demek? Kılıç, kalkanla cihat değil sadece. Gerekirse toprağımızı korumak için savaşacağız ayrı ama ilmi cihat çok önemli. Hocamıza çağ dışı, yobaz, takunyalılar yaftaları atmışlardı. Rahmetli hocamız, fabrika yapan fabrikalar kurmanın derdindeydi. Bu ülkede ilk ağır sanayi tohumlarını saçtı. Bugün İHA’ları, SİHA’ları konuşuyorsak rahmet hocamızın çok büyük emekleri var. Müslümanlığın gerçekten ilimsel ve bilimsel olarak gelişme destek olunması gerektiği için, Müslüman olan bir kimsenin ilime ve bilime de adapte olması, sadece namaz kılıp kuran oku, zekât ver, hacca git değil. Müslümanlığın gereğinin ilim ve bilimde de ilerde olmanın gerektiğini bize anlatıyordu. Rahmetli hocamızın vefatının 11. ölüm yıl dönümü. Kendisini de bu sebeple yâd ediyoruz.”

Konuşmaların akabinde, katılımcılara plaket takdimi gerçekleştirilerek sinevizyon gösterimi yapıldı.

Geceye konuşmacı olarak katılan Gazeteci-Yazar Yavuz Selim Kurt, istiklal için can veren şehitler başta olmak üzere tüm şehitleri anarak şehitlik mertebesinin önemine vurgu yapan bir konuşma gerçekleştirdi.

Sanatçı Ömer Çelik tarafından şehadete ithafen seslendirilen ezgi ve ilahiler seslenirdi.

Program, Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe’nin yaptırdığı yaptığı dua ile sona erdi.

Program sonunda davetlilere İHH Beykoz Kadın Kolları tarafından hazırlanan pilav ve çeşitli yiyecekler ikram edildi.

İHH Beykoz şehitleri dualarla andı
Bizi Takip Edin