İHH Beykoz’da omuz omuza verdi! Hedef 1 milyon TL

Beykoz’un 45 mahallesinde teşkilatlanmasını tamamlayan İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği,  2023 yılında ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere 1 milyon TL’lik yardım ulaştırmayı hedefliyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği, ilçenin 45 mahallesinde teşkilatlanmasını tamamladı. Bu sayede, hem ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve hayırseverlerin İHH’ye, hem de mahalle muhtarlarının da desteğiyle gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak kolaylaşacak.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği

Bu kapsamda, İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği 45 mahalle temsilcileri ve muhtarlara bir araya getirdi. Yapılan toplantıda, 45 mahalle temsilcisi muhtarla birlikte organize olarak 2023 yılında Beykoz’da 1 milyon TL’lik yardım dağıtılacağı belirtildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği

Açılış konuşmasını yapan İHH Beykoz Şube Başkanı Ekrem Tuncer, “Beykoz’da muhtarlarımız bu hususlarda çok duyarlılar. Bunun Beykoz’a özel bir şey olduğuna inanıyorum. Kurulduğumuz günden bu tarafa muhtarlarımız ile birlikte hep güzel bir senkronizasyon halinde çalıştık, güzel çalışmalar yaptık. 2023 itibarıyla inşallah daha güzel çalışmalar yapacağız.” dedi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği

“İHH BEYKOZ OLARAK AMACIMIZ 2023’DE 1 MİLYON TL’LİK YARDIM DAĞITMAK”

İHH olarak Beykoz’un 45 mahallesinde temsilcilerin belirlendiğini aktaran Ekrem Tuncer, “Amacımız vakfın çalışmalarında vatandaşla olan diyalogumuzu geliştirmek ve daha sağlıklı hale getirmek. Muhtarlarımızla da temsilcilerimizin güzel bir ekip ruhu ortaya koymasını istiyoruz. İlk göreve geldiğimizde de bunun istişaresini yapmıştık ve bu noktada karar almıştık. Biz vakıf olarak gelen yardım taleplerini temsilcilerimiz yoluyla muhtarlarımızla birlikte hareket edeceğiz. Birkaç çalışma yaptık. Bazı mahallelerde muhtarımızla birlikte çalışarak olumlu sonuçlar aldık. Biz gelen talepleri bir gözden görüyoruz ama mahalle muhtarı konuya daha çok hâkim. Biz onların onayı, fikri, bilgi dâhilinde çalışacağız. Çünkü çok mükerrer yardımlar oluyor. Bunların da önüne geçmiş olacağız bu şekilde. Amacımız 2023’de Beykoz’da 1 milyon TL’lik yardım dağıtmak. Tabi bu ilçemizdeki hayırseverlerin ilgi göstermesiyle olacak. Bununla ilgili duyurularımızı yapacağız. Şuanda kış kampanyamızı yapıyoruz.” diye konuştu.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği

İHH BEYKOZ FONU

Beykozlu ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için başlatılan “Komşudan Haberin Var Mu?” seferberliğine değinen İHH Beykoz Şube Başkanı Ekrem Tuncer, “Beykoz Fonu ile ilçemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere bin liralık yardımlar yapıyoruz. Önümüzdeki süreçte bunu daha da genişletip bin aileye ulaşmak. Bu noktada da muhtarlarımızın kılavuz olmasını istiyoruz. Biz de en doğru şekilde yardımlarımızı yapacağız.” dedi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun ise “Bu tarz dernek ve vakıfların muhtarlarla istişare etmesini hep söylüyoruz. Bu çalışma ile de bize gelen talepleri İHH mahalle temsilcilerine iletip birlikte çalışacağız. Ekrem Başkan’ın bu tarz yaklaşımından dolayı teşekkür ediyoruz. Çalışmalarınızı takdir ediyorum, çok güzel işler yapıyorsunuz. En azından yardımları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çok güzel bir fikir.” şeklinde konuştu.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği

Birim Başkanları adına konuşan İHH Arama Kurtarma Birim Başkanı Mustafa Yorgancı, faaliyetlerinden bahsetti. Yorgancı, İHH Beykoz Arama Kurtarma Teşkilatı olarak 30 kişi ile faaliyet gösterdiklerini ve gönüllülerin eğitimlerinin devam ettiğini söyledi. Yorgancı, “İHH İstanbul Arama Kurtarma olarak 75 kişilik bir ekiple akreditasyon sürecine başladık. Beykoz’dan da bu sürecin içerisine 6 kişiyi dâhil ettik. Bu 6 kişi tamamen profesyonel olarak yurtdışına çıkma sertifikasını AFAD tarafından alacak. Türkiye genelinde 38 K9 köpeğimizden bir tanesi Beykoz’da.”

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği

Düzce’de ise şuanda aktif olarak Beykoz’dan 7 kişilik bir ekibin çadır kurulumu ve sıcak yemek dağıtımında görevli olduğunu ve toplam 414 kişi ile sahada olduklarını belirtti. Yorgancı, muhtarlara deprem farkındalığı adına da kendilerine, mahallelerde, sokaklarda her türlü dersin verilebileceğini vurguladı ve bu konuda muhtarlardan talep beklediklerini vurguladı.

Konuşmaların ardından İHH Şube Başkanı Ekrem Tuncer tarafından İHH Arama Kurtarma Birim Başkanı Mustafa Yorgancı’ya teşekkür plaketi takdim edildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği

Teşkilatlanma Birim Başkanı Ercan Sarı, Tanıtım Medya Birim Başkanı Kader Gür, Kurumsal İletişim Birim Başkanı Salih Şişman, Fon Toplama Birim Başkanı Av. Turgut Arslan, Ayni Yardım Birim Başkanı Hayri Kuş, Yetim Birim Başkanı Serdar Karakuş, Eğitim Birim Başkanı Murat Kahraman, Kumbara Birim Başkanı Arif Öksüz ve Gençlik Kolları Başkanı M. Mert Sarıosmanoğlu yapılan çalışmalardan bahsetti.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği

Geçtiğimiz günlerde Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı olarak atanan Mikail Akyıldız, dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine, mazlumlara yardımı ulaştıran İHH’de görev almanın huzurunu yaşadığını belirterek “Yeni görevlendirilmemden dolayı aranızdan ayrılmak durumundayım. Buradan aldığım enerjiyle başka bir alanda İlçe Başkanı olduğum Yeniden Refah Partisi ile hem Beykoz’umuza hem de memleketimize daha iyi hizmet verebilmek için devam edeceğim inşallah. Her zaman yanınızdayım.” dedi.

İHH Şube Başkanı Ekrem Tuncer, vakıfa yapmış olduğu katkılardan dolayı Mikail Akyıldız’a teşekkür plaketi takdim etti.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği

Son olarak Mahalle Başkanları adına söz alan Önceki Dönem Şube Başkanı Uğur Yoleri, 6 yıl görev yapmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, muhtarlardan ve STK’lardan çok büyük destekler aldığını söyledi. Yoleri, 6 yılda, 52 tır yardım, Afrika’da 50’nin üzerinde su kuyusu, pandemide 800 bin TL’lik nakit para, 15 bin koli kumanya dağıtımı yaptıklarını vurguladı.

Toplantı, dilek ve temennilerin ardından toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

.

.

İHH Beykoz’da omuz omuza verdi! Hedef 1 milyon TL
Bizi Takip Edin