İHH Beykoz’dan alkışlanacak hareket

Beykoz’da, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Gençlik Teşkilatı gönüllüleri, üniversite sınavına giren öğrenciler için ücretsiz emanet standı kurdu ve YKS’de adaylara verilen sınav setlerini, ihtiyaç sahipleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Gençlik Teşkilatı gönüllüleri, üniversite sınavına giren öğrenciler için ücretsiz emanet standı kurdu. YKS’de adaylara verilen sınav setleri, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için sınav çıkışında toplandı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsanı Yardım Vakfı Beykoz Gençlik Teşkilatı, Yüksekögretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturum olan Alan Yeterlilik Testleri’nde (AYT) ter döken öğrencileri yalnız bırakmadı.

ÜCRETSİZ EMANET STANDI KURULDU

Beykoz’da, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Gençlik Teşkilatı gönüllüleri, üniversite sınavına giren öğrenciler için ücretsiz emanet standı kurdu. Sınava yalnız gelen öğrenciler, Beykoz Genç İHH gönüllerinin kurduğu stantlara emanetlerini bıraktı.

Gönüllüler, üniversite adaylarına su ve şeker ikram ederek, başarı dileklerini de iletti.

SINAV KALEMLERİ KÖY OKULLARINA BAĞIŞLANACAK

İHH Beykoz Gençlik Teşkilatı, YKS’de üniversite adaylarına verilen kalem, silgi ve kalemtıraş setlerini, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için sınav çıkışında topladı.

Gönüllüler, üniversite adaylarının katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) verilen sınav setlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için YKS’nin yapıldığı sınav merkezlerinin önünde hazırladıkları karton kutularla sınava giren öğrencilerin çıkmasını bekledi.

İHH Beykoz Gençlik Gönüllüleri, adaylardan ÖSYM’nin dağıttığı sınav setlerindeki kalem, silgi ve kalemtıraşları talep etti. 

Sınav sonrası ihtiyaç sahibi öğrenciler ve köy okulları için kalem, silgi ve kalemtıraş toplayan İHH Beykoz Gençlik Gönüllüleri üyeleri, topladıkları malzemeleri dezenfekte ettikten sonra sahiplerine ulaştırmayı planlıyor.

“ÇOK OLUMLU GERİ DÖNÜŞLER ALDIK”

Düzenlenen proje kapsamında çok olumlu geri dönüşler aldıklarını dile getiren İHH Beykoz Şube Başkanı Uğur Yoleri, “Sınava yalnız gelen kardeşlerimizin emanetlerini bırakacak yer olmadıkları için böyle bir proje gerçekleştirdik. Özellikle okul girişlerinde öğretmenler ve okul personellerinin de ilgisini çekti, projeden çok memnun olduklarını bize ilettiler. Öğrenci ve velilerden çok iyi geri dönüşler aldık. Öğrencilerimize bir katkı sağladıysak ne mutlu bize.” dedi.

Başkan Uğur Yoleri, sınav çıkışı toplanan setlerin yoksul ve özellikle kamplarda öğrenim gören öğrencilere yollanacağını söyledi.

“İLK DEFA BÖYLE BİR HİZMET OLDU”

Sınav esnasında görevli olan öğretmen ise proje hakkında “Yıllardan sınav yapıyoruz okullarda ilk defa böyle bir hizmet oldu. Emanet alma işi öğrenciler için bir eziyetti, bu anlamda faydalı  örnek bir iş oldu. Bence çok önemli ve kıymetli bir proje inşallah devamı olur, yaygınlaşır.” şeklinde konuştu.

İHH Beykoz’dan alkışlanacak hareket
Bizi Takip Edin