İHH Beykoz’dan Filistin’e destek konvoyu!

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını kınamak ve Filistin halkına destek vermek amacıyla konvoy oluşturdu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını kınamak ve Filistin halkına destek vermek amacıyla konvoy oluşturdu.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Beykoz Şubesi “Beykoz’dan Kudüse Umut Ol” sloganı ile düzenlenen programla İsrail’in Doğu Kudüs’te yaptığı Mescid-i Aksa baskınları protesto edildi.

Filistin halkına destek vermek için yüzlerce aracın katıldığı konvoy, Kavacık İHH Beykoz Temsilciliği önünde başlarak, Çavuşbaşı Merkez Cami’nde sona erdi.

Gerçekleştirilen etkinliğe AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, MHP Beykoz İlçe Başkanlığı ve Anadolu Gençlik Derneği Beykoz Temsilciliği, Beykoz İmam Hatipliler Derneği, Ensar Vakfı Beykoz Temsilciliği, Türkiye Gençlik Vakfı Beykoz Temsilciliği, Gaye İnsan Derneği Beykoz Temsilciliği, İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Temsilciliği, Özgür Der Beykoz Şubesi, Beykoz Serdengeçtiler Derneği ve Beykoz Rizeliler Derneği destek verdi.

BEYKOZ’DAN KUDÜSE UMUT OL 

İHH Beykoz Şube Başkanı Uğur Yoleri, yaptığı açıklamada, “Kudüs’e umut ol” demek için konvoy oluşturduklarını ifade ederek, “Mescid-i Aksa, İsra Suresi’nin birinci ayetinde açıklandığı üzere çevresi mübarek kılınan kutlu bir mekandır. Allah Resulü’nün buyurduğu üzere de yeryüzünde Allah için kurulan ikinci mescittir. Mescid-i Aksa, terörizmi kendine resmi politika, bir yol haritası yapmış korsan devlet, katil İsrail’in değil, tüm Müslümanların toprağı Kudüs’te bina edilmiş kutsal mekânımızdır. Ama şimdi mahzun ve zalim İsrail’in postalları altında ezilmektedir.” diye konuştu.

Başkan Uğur Yoleri, uluslararası kamuoyu, sivil toplum örgütleri, insan hakları örgütleri, barış örgütleri ve siyasal kurumların, İsrail’in işgalci ve kural tanımaz tavrına karşı bir an önce bir araya gelmesi gerektiğini söyledi.

İHH Beykoz Şube Başkanı Yoleri, işgal çetesinin, Filistin toplumunun varlığını hiçe saydığını ve kurulduğu günden bu yana işgal ve soykırım suçları işlediğini belirterek, “Geçmişin acıları ile yüzleştirilmesi gereken Müslümanlar ve Filistin değil, zalim ABD ve Avrupa’nın bizzat kendisidir. Bugün din, dil, ırk gözetmeksizin herkesin özgürce yaşadığı ve haklarını yerine getirebildiği bir Kudüs’ten bahsetmek istiyorsak geçmişin tecrübeleri ve bugün yaşananları göz önünde bulundurmak tüm dünyanın vazifesidir.” dedi.

 

 

İHH Beykoz’dan Filistin’e destek konvoyu!
Bizi Takip Edin