İlçe Milli Eğitim'e kadın eli değdi!

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak “atanan” Necla Çağlayan, Beykoz’da bu anlamda ilk kadın olma unvanını da kazanmış oldu!

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak atanan Necla…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak “atanan” Necla Çağlayan, Beykoz’da bu anlamda ilk kadın olma unvanını da kazanmış oldu!

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak atanan Necla Çağlayan, diğer şube müdürleri İsmail Hakkı Kurdoğlu ve Tevfik Kaşıkçı ile mesai arkadaşı olarak görev yapacak. Çağlayan, böylelikle Beykoz’un “atama” usulü ile ilçede görev yapan ilk kadın olma unvanını da kazanmış oldu!

Necla Çağlayan kimdir?

Ardahan doğumlu olan Necla Çağlayan, ilk, orta ve lise eğitimini (Ardahan Kız Meslek Lisesi) Ardahan’da tamamladı. Yüksek öğretimimi “Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Ev Ekonomisi Bölümü’nde tamamlayan Çağlayan, 1975- 1980 yılları arasında Ardahan Kız Meslek Lisesi’nde görev yaptı.

1980- 1997 yılları arasında Ankara Şerife Uludağlı Öğretmen-Olgunlaştırma Enstitüsü’nde öğretmen olarak çalışan Necla Çağlayan, 1997- 2011 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmene Hizmet Sosyal Hizmet Daire Başkanlığı’nda (Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü) “Teftiş ve Değerlendirme Şube Müdürü” olarak hizmet etti. Ayrıca; İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Yönetimi Değerlendirme Dairesi’nde (YÖTGET) Bakanlık Birim Değerlendiricisi olarak çalıştı.

Bir kız çocuğu sahibi olan Necla Çağlayan, 20.12.2011 tarihi itibariyle Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak atanmış bulunuyor.

Sorumlu olduğu birimler

Öğretmene Hizmet ve Sosyal İşler Bölümü, Kültür Bölümü, Arşiv Bölümü, Sağlık Bölümü, Sivil Savunma Bölümü, Burslar ve Yurtlar Bölümü, Yaygın Eğitim Bölümü, Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü, Dış İlişkiler ve Denklik Bölümü, Eğitim Öğretim ve Öğrenci İşleri Bölümü (e- okul dahil), Program Geliştirme Bölümü, Yetiştirici Sınıf Öğretim Programı (YSÖP), Hizmet-içi Eğitim Bölümü, Mesleki Teknik Eğitim Bölümü (atama hariç), Strateji Geliştirme Bölümü, AB Eğitim Programları ve Projeler Bölümü, Öğrenci Yardımları ve Ödül Yönergesi İş ve İşlemleri, BİMER İş ve işlemleri.

Beykoz Güncel Haber olarak Sayın Necla Çağlayan’a yeni görevinde başarılar dileriz!

İlçe Milli Eğitim'e kadın eli değdi!
Bizi Takip Edin