İmamoğlu otobüsle panoramik Beykoz turu yaptı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, akşam saatlerinde otobüsle Beykoz'u turladı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, akşam saatlerinde otobüsle Beykoz'u turladı. İmamoğlu'nun Kavacık'tan başlayan oto

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, akşam saatlerinde otobüsle Beykoz’u turladı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, akşam saatlerinde otobüsle Beykoz’u turladı. İmamoğlu’nun Kavacık’tan başlayan otobüs yolculuğu Tokatköy’de katıldığı ev iftarı ile sona erdi.

24 Haziran seçimleri kapsamında Beykoz’a gelen İBB adayı İmamoğlu, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve ilçe örgütü tarafından Kavacık Köprüsü’nde karşılandı. Otobüs içinden Beykoz halkını selamlayan Ekrem İmamoğlu bazı noktalarda konuşma yaptı.

SABIRLA HERKESE SARILIN

İmamoğlu’nun ilk olarak Kavacık Dörtyol’da kendisini bekleyen gruba otobüsten yaptığı konuşmada, şunları söyledi: ”Türkiye’nin demokrasi mücadelesi için dua edeceğim. Sizin için de dua edeceğim. Bu memleketin güzel insanları, kalplerindeki hangi buz varsa, onları eriteceğiz. İnsanları buluşturup, birleştireceğiz. Birileri kötü sözler söylüyorlar, arsız, hırsız vesaire diyorlar. Hiç kimseye kızmayın. Kötü söz sahibine aittir. ”Allah ıslah etsin” deyin, Allah’a havale edin. Gerisi teferruat. Sizleri çok seviyorum.

İstanbul kazanacak. Enerjimiz tam. Sizden isteğim, güler yüzle, iyi niyetle, sabırla herkese sarılın, anlatın: Türkiye’yi ve İstanbul’u bir avuç insana teslim etmeyeceğiz. 16 milyon insanız, bir avuç insana teslim etmeyeceğiz. O bir avuç insan, bu şehrin nimetlerini 16 milyon insana dağıtmamızı istemiyor. Ama ben, bu şehrin nimetlerini 16 milyon insana dağıtmaya geliyorum. O bir avuç insan, hak ettikleri cevabı 23 Haziran’da sandıkta alacak. Hep beraber cevap vereceğiz. Herkese, bu şehre huzur getireceğimizi, israfa son vereceğimizi anlatın. Her şey çok güzel olacak. Hayırlı iftarlar. Allah’a emanet olun.”

Burada yaptığı konuşmanın ardından İmamoğlu otobüs üzerinden halkı selamlayarak yoluna devam etti. CHP adayı Ekrem İmamoğlu Kanlıca, Çubuklu, Paşabahçe ve Beykoz Merkez’de de içinde bulunduğu seçim otobüsünden vatandaşlara kısa konuşmalar yaptı.

TOKATKÖY’DE BAHÇE İFTARI

Otobüs yolculuğunun sonunda İmamoğlu iftarını Tokatköy Mahallesi’nde Fatma – Hakan Kalay çiftinin evlerinin bahçesinde açtı. İmamoğlu ve Kalay çiftine, kızları Esila (8) ve Sahra (6) ile ailenin yakınları eşlik etti. İmamoğlu ve aile, iftar öncesinde toplu anı fotoğrafı çektirdi. Evin annesi Fatma Kalay atık maddelerden kendi yaptığı ev maketlerini İmamoğlu’na hediye olarak sundu.

İmamoğlu otobüsle panoramik Beykoz turu yaptı
Bizi Takip Edin