İmamoğlu’nun Beykoz algısı ve gerçekler!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz’da algı ve reklam üzerine çalışma yürütmeye devam ediyor.
  • 29.08.2023 18:45:55

Beykoz’da vatandaşların yararına sıfırdan başlanıp veya temeli atılan yeni projelerin olmaması ve kalıcı yatırım yapmaması ile sık sık eleştirilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Beykoz’da çok şey değişti” başlığıyla paylaştığı video sosyal medyada eleştirilere yol açtı.

Göreve geldiğinden bu yana 4,5 yıldır ilçede düşük bütçeli işler üreten İmamoğlu’nun paylaşımına vatandaşlar yorumlarıyla da tepki gösterdi.

BEYKOZ’DA İETT ÇİLESİ İKİYE KATLANDI

Beykoz’da İETT otobüs seferlerinde yaşanan yetersizlik, arıza, otobüslerin sık sık iptal olması ve tüm şikâyetlere rağmen toplu ulaşımda iyileştirmelerin yapılmaması nedeniyle ilçe sakinleri isyan ediyor.

Konikleşen ulaşım çilesine İSKİ’nin başlattığı Merkez ve Yalıköy arasında başlatılan atıksu arıtma çalışması da eklendi.

Yaklaşık bir aydır kapalı olan Beykoz-Yalıköy istikameti nedeniyle vatandaşlar evlerinden işe giderken ve işlerinden eve dönerken çile çekiyor. Ulaşım olmaması nedeniyle bölge esnafı da iş yapamayacak duruma geldi.

Ulaşım sorunlarının çözüldüğü algısı yapılan videoya, vatandaşlardan “Ulaşım derken? O kısmı biraz açabilir misiniz?” diye tepki geldi.

Bir başka vatandaş ise “Ulaşım çözümleri diye bir çözüm maalesef ki yok.” dedi.

Diğer vatandaş, “Beykoz’da bir şey değişmek istiyorsanız tarihi eserlerle değil ulaşımla uğraşsın biz Beykoz halkı olarak ulaşım problemi çekiyoruz.” diye yanıt verdi.

Ulaşım sorununu dile getiren bir vatandaş, “Sizin döneminizde Beykoz’da hiç bir şey değişmedi. Beykoz Büyükşehirden birinci acil ulaşıma çözüm bulmasını beklemektedir.” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı paylaşımın altına şu şekilde tepkiler geldi:

“Beykoz’da yapılan atık su İSKİ çalışması nedeniyle kapatılan yollarda yaşlı teyzeler ve hamile kadınları görünce sizlere niçin oy atmayacağıma kesinleştirmiş oldum. Teşekkürler başkanım.”

“Başkanım sizlere zahmet Beykoz’dan elinizi çekerseniz hepimiz için daha hayırlı olacak. 3.5 kilometre yolu kapatıp memur gibi 9-5 çalışıyorsunuz. İnsanları mağdur ederek çalışma yapmayı herkes yapar. Vizyonunuza hayranım.”