İmamoğlu’nun Beykoz algısı ve gerçekler!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz’da algı ve reklam üzerine çalışma yürütmeye devam ediyor.

İmamoğlu’nun Beykoz algısı ve gerçekler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da vatandaşların yararına sıfırdan başlanıp veya temeli atılan yeni projelerin olmaması ve kalıcı yatırım yapmaması ile sık sık eleştirilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Beykoz’da çok şey değişti” başlığıyla paylaştığı video sosyal medyada eleştirilere yol açtı.

Göreve geldiğinden bu yana 4,5 yıldır ilçede düşük bütçeli işler üreten İmamoğlu’nun paylaşımına vatandaşlar yorumlarıyla da tepki gösterdi.

BEYKOZ’DA İETT ÇİLESİ İKİYE KATLANDI

Beykoz’da İETT otobüs seferlerinde yaşanan yetersizlik, arıza, otobüslerin sık sık iptal olması ve tüm şikâyetlere rağmen toplu ulaşımda iyileştirmelerin yapılmaması nedeniyle ilçe sakinleri isyan ediyor.

Konikleşen ulaşım çilesine İSKİ’nin başlattığı Merkez ve Yalıköy arasında başlatılan atıksu arıtma çalışması da eklendi.

Yaklaşık bir aydır kapalı olan Beykoz-Yalıköy istikameti nedeniyle vatandaşlar evlerinden işe giderken ve işlerinden eve dönerken çile çekiyor. Ulaşım olmaması nedeniyle bölge esnafı da iş yapamayacak duruma geldi.

Ulaşım sorunlarının çözüldüğü algısı yapılan videoya, vatandaşlardan “Ulaşım derken? O kısmı biraz açabilir misiniz?” diye tepki geldi.

Bir başka vatandaş ise “Ulaşım çözümleri diye bir çözüm maalesef ki yok.” dedi.

Diğer vatandaş, “Beykoz’da bir şey değişmek istiyorsanız tarihi eserlerle değil ulaşımla uğraşsın biz Beykoz halkı olarak ulaşım problemi çekiyoruz.” diye yanıt verdi.

Ulaşım sorununu dile getiren bir vatandaş, “Sizin döneminizde Beykoz’da hiç bir şey değişmedi. Beykoz Büyükşehirden birinci acil ulaşıma çözüm bulmasını beklemektedir.” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı paylaşımın altına şu şekilde tepkiler geldi:

“Beykoz’da yapılan atık su İSKİ çalışması nedeniyle kapatılan yollarda yaşlı teyzeler ve hamile kadınları görünce sizlere niçin oy atmayacağıma kesinleştirmiş oldum. Teşekkürler başkanım.”

“Başkanım sizlere zahmet Beykoz’dan elinizi çekerseniz hepimiz için daha hayırlı olacak. 3.5 kilometre yolu kapatıp memur gibi 9-5 çalışıyorsunuz. İnsanları mağdur ederek çalışma yapmayı herkes yapar. Vizyonunuza hayranım.”

“Tek Beykozlu bile sana oy vermeyecek başkan. 5 yıl boyunca Beykoz’da her şey kötüye gitti. Otobüs seferleri, bakımsız araçlar, gelmeyen altyapı yatırımları.”

“Sahi Beykoz’da ne değişti. Bir anlat da bilelim. Çünkü Beykoz’da değişen hiç bir şey yok. Sadece olan 20 gündür Beykoz’un merkezini kazmaktan başka. Yani 4,5 senede 20 gündür Beykoz merkezi kazıp millet artık yürüyerek gidip geliyor. Çünkü trafik tamamen kapalı.”

“Ulaşım rezilliğini ileri raddede yaşadığımız döneme sizinle geçiş yaptık tebrik ediyoruz sizi.”

4,5 YILDIR BİR ADIM ATILMADI

İmamoğlu’nun, videonun açıklamasına “İmar çözümleri…” diye not düşmesi fakat içerikte imara dair bir çözüm olmaması da dikkat çekti.

Öngörünüm, Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi’nin planlanmasında yetki ve sorumluluk sahibi olan İBB, 4,5 yıldır imar çözümüne dair bir adım atmadı. 2018 yılında AK Parti ve CHP’nin oy birliği geçen 3 etap halindeki ve yaklaşık 20 mahallede 150 bin ilçe sakinini yakından ilgilendiren 1/5000’lik planlar 4,5 yılda CHP’li İBB yönetimi tarafından sonuçlandırılamadı.

ÇUBUKLU KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ NE OLDU?

Mart 2019 seçimlerinden sonra ilk defa 4 Şubat 2022’de Çubuklu’daki Kentsel Dönüşüm Ofisi’ni ziyaret ederek mahalleliyle bir araya gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Önümüzdeki hafta bu projeyi göreceğiz. Uzman arkadaşlarımla beraber inceleyeceğiz. Haftaya projeleri duyduktan sonra daha net konuşacağız.” diye konuşmuştu.

Vatandaş, bu duruma Başkan maalesef Beykoz’da hiçbir imar çözümü yapmadınız nereyi imal ettiniz nereyi kentsel dönüşüme soktunuz Beykoz’da nerede KİPTAŞ var yoksa ben mi bilmiyorum.” diye tepki gösterdi.

18 AY GEÇTİ

Çubuklu’da ‘Riskli alan’ ilan edilen mahalle sakinleri ise İmamoğlu’nun ziyaretinden ardından tam 18 ay geçmesine rağmen kentsel dönüşüme dair somut bir adım atılmamasından dolayı dert yanıyor.

“BOYA BADANA YAPIYOR”

İBB, hizmet kapsamında Beykoz’da var olan mevcut Çubuklu Arabalı Vapur İskelesi Ek Hizmet Binası’nı kafeye çevirerek açılışını yaptı.

Yine Hisar’da var olan binayı kütüphaneye çevirdi.

Videoya yorum yapan bir vatandaş, Yazmış olduğu listenin içindeki 5 yer aynı binada sadece oda oda ofis ofis açılış yapıyor yani yeni bir şey değil var olan yerleri boya badana yapıyor.” dedi.

YEŞİL ALANI YEŞİL ALAN YAPTI

“Yeni yeşil alanlar” yapıldığını iddia eden İmamoğlu, yine var olan Sultaniye Parkı’na yemiden kaldırıp ve çim döşeyip ‘hizmet’ adı altına vatandaşa tanıtımını yaptı.

İSMEK’LERİ KAPATTI

Hali hazırdaki var olan projelerin “iptali ve durdurulması” dışında bir iş üretmeyen Ekrem İmamoğlu göreve geldiğinde ilk işi AK Parti döneminde ilçede hizmet veren 4 tane İSMEK’i kapatmak oldu.

4,5 yıl sonra ilçede sadece bir tane İSMEK açan İmamoğlu, yaptığı ‘reklam ve algı’ çalışmalarıyla eleştirileri topladı.

VAATLER: YAPILMADI

İBB’nin sitesinde bulunan Beykoz vaatlerinin de hiçbirinin hayata geçirilmemiş olması İmamoğlu’nun Beykoz’a ve Beykozluya verdiği sözleri yerine getirmediğini açıkça ortaya koyuyor.

İmamoğlu, İncirköy-Paşaköy Füniküler hattı, Üsküdar- Beykoz metro hattı, mahalle evi, yaşam koridoru ve kültür-sanat merkezi gibi yerel seçimlerde Beykozluya verdiği sözlerin hiçbirini tutmadı.

İBB, Beykoz’da CHP’lilerin oldukça önem verdiği, sık sık dile getirdiği ve Beykoz içinde öncelikli adım atılması beklenen kreş proje için tek bir çivi dahi çakmadı. Bu da diğer projeler gibi balon olup uçtu.

İmamoğlu’nun Beykoz algısı ve gerçekler!
Bizi Takip Edin