İsmail Ustaosmanoğlu Hocaefendi Hakk'a uğurlandı

Vefat eden İsmail Ağa Cemaati'nin manevi önderi Mahmud Efendi'nin kardeşi İsmail Ustaosmanoğlu Hocaefendi  son yolculuğuna uğurlandı.

İsmail Ağa Cemaati'nin manevi önderi Mahmut Ustaosmanoğlu'nun kardeşi İsmail Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin c

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vefat eden İsmail Ağa Cemaati’nin manevi önderi Mahmud Efendi’nin kardeşi İsmail Ustaosmanoğlu Hocaefendi  son yolculuğuna uğurlandı.

İsmail Ağa Cemaati’nin manevi önderi Mahmut Ustaosmanoğlu’nun kardeşi İsmail Ustaosmanoğlu Hocaefendi’nin cenaze namazı Yavuz Sultan Selim Camisi’nde kılındı. 

Rahatsızlığı sebebiyle cenaze namazına katılamayan Mahmut Hocaefendi Çavuşbaşı’nda ki evinin avlusunda kardeşini son yolculuğuna uğurladı.

Bir süre hastanede tedavi gördükten sonra önceki gün Hakk’ın rahmetine kavuşan İsmail Ustaosmanoğlu Hocaefendi’nin cenaze namazına yurtiçinden ve yurtdışından gelen sevenleri katıldı. Binlerce kişinin akın ettiği cenaze namazını, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran’ın yaptığı kısa bir konuşmanın ardından İsmailağa Camii İmamı Salih Topçu kıldırdı.

Binlerce kişinin katıldığı cenaze namazında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra siyasetçi, bürokrat ve İsmailağa Cemaati’ne bağlı çok sayıda hoca ve mensup katıldı.

Cenaze namazına katılan bazı isimler şöyle: Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Kadir Topbaş, Fatih Belediye Başkanı, Mustafa Demir, İstanbul İl Müftüsü, Prof. Dr. Rahmi Yaran, Merhum Başbakanlardan Necmeddin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan, İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı Mütevelli Heyetinden Hasan Efendi, Mustafa Efendi, Ahmet Ustaosmanoğlu ve Ahmet Mahmut Ünlü’nün yanı sıra İsmailağa Cemaati’nin önde gelen hocalarından, Mahmud Şevket Ustaosmanoğlu, Nedim Payalan, Seyfettin İnanç, Salih Topçu ile İsmailağa Vakfı Başkanı Celal Erzincanlıoğlu katıldı.

Hayata gözlerini kapayan İsmail Ustaosmanoğlu, Mahmut Hocaefendi’den sonra İsmailağa cemaatinin en büyük tefsir alimi olarak kabul ediliyordu. İsmailağa Kur’an Kursu’nda yıllarca İslam’a hizmet ederek çok sayıda talebe yetişmesine vesile olan İsmail Ustaosmanoğlu Hocaefendi, çeşitli camilerde imamlık ve vaizlik görevlerinde de bulunmuştu.

İsmail Ustaosmanoğlu Hocaefendi Hakk'a uğurlandı
Bizi Takip Edin