İsrail ürünlerine sosyal tesislerde boykot

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Gazze ambargosu kalkana kadar İsrail ürünlerine boykot uygulama kararı aldıklarını söyledi. 

İsrail'in Gazze saldırılarıyla ilgili El-Cezire Kanalına açıklamalarda bulunan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çe

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Gazze ambargosu kalkana kadar İsrail ürünlerine boykot uygulama kararı aldıklarını söyledi. 

İsrail’in Gazze saldırılarıyla ilgili El-Cezire Kanalına açıklamalarda bulunan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Gazze ambargosu kalkana kadar ve bölgeye insani yardım girişine izin verilene kadar belediye sosyal tesislerinde İsrail ürünlerine boykot kararı aldıklarını söyledi. 

El Cezire Kanalı’nda yayınlanan “Ekonomi ve İnsanlar” programına konuşan Başkan Yücel Çelikbilek: “İsrail’in 2008-2012 yılları arasında Gazze’de yaptığı katliamları unutmadık. Mübarek Ramazan Ayı’nda yapılan saldırılar ise bardağı taşıran son damla oldu ve bunun üzerine harekete geçtik. Gazze ambargosu kaldırılana kadar ve bölgeye insani yardım girişine izin verilene kadar İsrail ürünleri ve İsrail’e destek veren firmaların ürünlerinin belediye tesislerinde satışına izin vermediğimi şahsım adına söylemek istiyorum. İsrail Gazze’de her zaman yaptığı gibi bugünde en vahşi katliamları uyguluyor. Masum çocukları, kadın, yaşlı demeden ayıt etmeksizin herkesi katlediyor ve büyük bir insanlık suçu işliyor. Camileri, okulları, hastaneleri bombalıyor. Belki şua an yanlarına gidip acılarına ortak olamıyoruz fakat oraya atılan her kurşun bizim içimizi acıtıyor ve yüreğimiz yakıyor. Bu zulüm sona erene kadar her zaman Gazzeli kardeşlerimizin yanında olacağız” dedi. 

Başkan Çelikbilek: “Zulüm hiçbir zaman abad olmaz”

Başkan Çelikbilek demecinde zulmün hiçbir zaman baki kalmayacağını belirterek “Biz hep şunu söylüyoruz. Zulüm hiçbir zaman abad olmaz. Bir gün muhakkak sona erecek. Nerde bir can yansa, dünyanın neresinde bir zalimlik olsa biz oraya el uzatırız, zalimliğe karşı dururuz. Vicdanımız ve insani melekelerimiz  olanlara sessiz kalmaya müsaade etmez. Tabii ki yıllardır İsrail’in zulmüyle inleyen Gazze’nin gönlümüzdeki ve içimizdeki yeri ayrı. Rabbimizden dualarımızda kardeşlerimize yardımcı olmasını ve oralarda yaşanan acıların, sıkıntıların bir an önce sona ermesini temenni ediyoruz.” şeklinde sözlerini noktaladı.

İsrail ürünlerine sosyal tesislerde boykot
Bizi Takip Edin