İstanbul MOBESE'nin bakımı Beykoz'a emanet!

İstanbul'un MOBESE kamera sistemlerinin bir yıllık arıza ve bakımını Beykoz'un önemli firmalarından Bes Teknoloji üstlendi.

Beykoz'un önemli firmalarından elektronik güvenlik sektöründe başarılı projelere imza atan Bes Teknoloji'nin Yönetim Kurulu Baş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un MOBESE kamera sistemlerinin bir yıllık arıza ve bakımını Beykoz’un önemli firmalarından Bes Teknoloji üstlendi.

Beykoz’un önemli firmalarından elektronik güvenlik sektöründe başarılı projelere imza atan Bes Teknoloji’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mubin Çakmak, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği son sınıf öğrencilerine ders verdi. Ayrıca elektrik mühendisi olan Çakmak, verdiği ders sırasında önemli açıklamalarda bulundu.

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ahmet Selim Dalkılıç’ın daveti üzerine Makine Mühendisliği son sınıf öğrencilerinin Bina Otomasyonu dersine konuk olan Mubin Çakmak, iki saat süren seminerde akıllı şehir (smart city)  konsepti ile ilgili öğrencilerle tecrübe paylaşımı yaparak onlara çeşitli bilgiler verdi.

Akıllı Şehir konseptinde, Akıllı Bina, Akıllı Enerji, Akıllı Güvenlik, Akıllı Trafik, Akıllı Teknoloji, Akıllı Sağlık, Akıllı Yönetim ve Akıllı Alt yapı konularında zengin  görsel içerikli detaylı bir seminer gerçekleştirildi. Mubin Çakmak, T.C İstanbul Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri ve Muhabere Elektronik Şube Müdürlükleri ile İstanbul Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (MOBESE)  başta olmak üzere  İspanya, Rusya ve Irak’da gerçekleştirdikleri başarılı projelerinden de öğrencilere bahsederek teknoloji konularında ilginç bilgiler paylaştı.

Çakmak yapmış olduğu açıklamada, yaşadığımız çağda teknoloji ile bütünleşmiş akıllı şehirlerin yeryüzündeki yaşama giderek egemenlik kurduğunu vurguladı. 

İstanbul Mobese‘nin bakımı Bes Teknolji’de

İstanbul Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (MOBESE) sistemlerinin bir yıl boyunca arıza ve bakım projelerinden de sorumlu olduklarını belirten Bes Teknolji Yönetim Kurulu Başkanı Mubin Çakmak,  başarılı olma sırrının planlı programlı teknolojiyi yakından takip ederek her zaman daha çok çalışmak olduğunu belirtti.  

Oldukça verimli geçen seminer sonrası bu yıl mezun olacak Mühendislik Fakültesi’nin son sınıf öğrencileri ile fikir alışverişinde de bulunan Mubin Çakmak sektöre dair tecrübeleri ile öğrencilere yol gösterdi. 

Çakmak seminer sonunda, öğretim görevlisi Doç. Dr. Ahmet Selim Dalkılıç’ı akademik çalışmalarından dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Toplu fotoğraf çekimi ile sona eren dersin, gelecek yıl tekrar tekrar edilmesi planlandı

İstanbul MOBESE'nin bakımı Beykoz'a emanet!
Bizi Takip Edin