İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beykoz'u ziyaret etti

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i makamlarında ayrı ayrı ziyaret etti.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve İlçe Belediye Başkanı Yücel…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamlarında ayrı ayrı ziyaret etti.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve İlçe Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamlarında ayrı ayrı ziyaret ettikten sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na ait Bitkisel Biyoçeşitlilik ve Geofit Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu.

Vali Şahin’in ilk durağı Beykoz Kaymakamlığı oldu. Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ı makamında ziyaret eden Vali Şahin, ilçede yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı.

Başkan Çelikbilke’e iade-i ziyaret

Vali Şahin daha sonra Kaymakam Erdoğan ile birlikte Beykoz Belediyesi’ne geçerek, Başkan Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti. Vali Şahin’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yücel Çelikbilek, deprem güçlendirme çalışmasına alınan Ahmet Mithat Efendi İlkokulu inşaatının yeninden başlaması ve Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu’nun yapımı konusunda destek istedi.  

Beykoz’un İstanbul’un en güzel köşelerinden olduğunu vurgulayan Vali Şahin, eğitim başta olmak üzere ilçenin gelişim için ihtiyaç olan projelere destek sözü verdi. Küçük coğrafyasında sahip olduğu geçiş iklimi sayesinde bitkisel çeşitliliği yüksek olan ve bu özelliği ile ‘Boğaz’ın İncisi’ diye adlandırılan Beykoz’da, belediyenin faaliyetleri ve projeleri hakkında da bilgi alan Vali Şahin, Başkan Çelikbilek’e çalışmalarında başarılar diledi. Beykoz Belediyesi Şeref Defteri’ni de imzalayan Vali Şahin:  “Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve arkadaşlarının Beykoz’un gelişmesi ve güzelleşmesine yaptıkları katkıları görmekten duydum mutluluğu ifade ediyor, başarılı çalışmaların devamını temenni ediyorum” diye yazdı.  

Belediye Başkanlığı’na gerçekleştirdiği ziyaret sonrası İlçe Kaymakamı Erdoğan ile beraber Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na ait Bitkisel Biyoçeşitlilik ve Geofit Araştırma Merkezi Müdürlüğü’ne geçen Vali Şahin’i, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Masum Burak ve İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Nazif Koca karşıladı.

Ülkemize özgü geofit (soğanlı ve yumrulu) bitki türleriyle ilgili araştırma, geliştirme, koruma ve eğitim çalışmaları yapan merkez hakkında bilgi alan Vali Şahin, buradan Beykoz Fidanlığı içinde yer alan Abraham Paşa Çiftliği’ne geçerek devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Ulusal ve uluslararası bilim insanlarının çalışmalarında kullanması, biyolojik çeşitliliğin ve doğal kaynakların tanıtılması, halkın çevre konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla eğitim ve seminer merkezi şeklinde kullanılması planlanan Abraham Paşa Çiftliği’nde yürütülen çalışmaları inceleyen Vali Şahin, İstanbul’un ve Türkiye’nin turizmine de katkı sağlayacak olan proje hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beykoz'u ziyaret etti
Bizi Takip Edin