İstanbul Valisi Vasip Şahin'den Beykoz'a ziyaret

İstanbul Valisi Vasip Şahin çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Beykoz'a geldi.

İlk Beykoz Kaymakamlığı'na ziyarette bulunan İstanbul Valisi Vasip Şahin, bina girişinde, Kaymakam Ahmet Katırcı ile daire müdürleri tarafından karşılandı….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Valisi Vasip Şahin çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Beykoz’a geldi.

İlk Beykoz Kaymakamlığı’na ziyarette bulunan İstanbul Valisi Vasip Şahin, bina girişinde, Kaymakam Ahmet Katırcı ile daire müdürleri tarafından karşılandı. Başta eğitim, sağlık ve asayiş olmak üzere ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Şahin, ardından Kaymakam Katırcı ile beraber Yoros Kalesi’ne geçti.

2010 yılından bu yana Yoros Kalesi’nde devam eden kazı ve restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Şahin’e İstanbul Üniversitesi Yoros Kalesi Kazısı Başkanı Prof. Dr. Asnu Bilban Yalçın, Kültür ve Turizm Bakanlığı temsilcisi Koray Aybek, arkeologlar ve sanat tarihçileri eşlik etti. Başkan Yalçın’dan çalışmalar hakkında detaylıca bilgi alan Vali Şahin, son olarak kazılardan çıkan tarihi eserleri incelemesinin ardından kaleden ayrıldı.

Ardından Kaymakam Katırcı eşliğinde Anadolu Feneri’ne ziyarette bulunan Vali Şahin, devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Vali Şahin’in sonrasında İstanbul Boğazlar Komutanı Tümamiral Ercüment Tatlıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Kaymakam Katırcı eşliğinde Tümamiral Tatlıoğlu’na nezaket ziyaretinde bulunan Vali Şahin, görevlerinde başarılar dilemesinin ardından Küçüksu Kasrı’na ziyarette bulundu.

Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılan ve inşaatı 1856 yılında tamamlanan, padişahların genellikle dinlenmek için kullandığı ve daha önceden restore edilmiş Küçüksu Kasrı’nda incelemelerde bulunan Vali Şahin, TBMM Müzecilik ve Tanıtım Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Erbay ile Kasır Sorumlusu Ali Yıldırım’dan bilgi almasının ardından Beykoz’dan ayrıldı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin'den Beykoz'a ziyaret
Bizi Takip Edin