İstanbul'da fiyatı en çok artan ilçe Beykoz!

Mart 2015 Emlak Endeksi'ne göre Beykoz yüzde 5.1 artışla son bir ayda İstanbul'da fiyatı en çok artan üçüncü ilçe oldu.

Mart 2015 Emlak Endeksi'ne göre, Türkiye genelinde yıllık fiyat artışı yüzde…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mart 2015 Emlak Endeksi’ne göre Beykoz yüzde 5.1 artışla son bir ayda İstanbul’da fiyatı en çok artan üçüncü ilçe oldu.

Mart 2015 Emlak Endeksi’ne göre, Türkiye genelinde yıllık fiyat artışı yüzde 17’yi bulurken, satılık konutların metrekare satış fiyatı ortalama 2 bin 280 lira olarak yansıdı. Beykoz yüzde 5.1 artışla son bir ayda İstanbul’da fiyatı en çok artan üçüncü ilçe olurken, Sarıyer’de konut fiyatları yüzde 8 geriledi.

Türkiye genelinde konut fiyatlarında artış sürüyor. Türkiye genelinde satılık konutlarda son bir yılda yüzde 17, kiralık konutlara bakıldığında ise yüzde 12’lik yıllık artış dikkat çekiyor.

Beykoz’da konut fiyatlarında artış sürüyor

İstanbul’da, satılık konutlarda metrekare ortalaması 3 bin 283 liraya kadar çıktı. Kiralık evlerin metrekare ortalaması ise 20 lirayı buldu. Amortisman süresinin 14 yıl ortalamasında olduğu İstanbul’da son bir ayda fiyatı en çok artan ilçe Adalar. İlçede metrekare fiyatları yüzde 6.7 artarken, ikinci sırayı yüzde 6.3 artışla Esenler aldı. Üçüncü sırada ise yüzde 5.1 artışla Beykoz var.

İstanbul’da son bir ayda satılık konut fiyatlarının en fazla azaldığı ilçe yüzde 8.6 ile Sarıyer oldu. Sarıyer’i yüzde 1 düşüşle Sancaktepe ve Arnavutköy izledi.

İstanbul'da fiyatı en çok artan ilçe Beykoz!
Bizi Takip Edin