İstanbul'daki 151 köyü Yüksel Kılıç temsil edecek!

Beykoz Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç, İstanbul Valiliği nezdinde 151 köyü temsil etmek üzere sorumlu seçildi.

Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç, İstanbul ili sınırları içerisindeki 151 köyü İstanbul Valiliği nezdinde temsil…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç, İstanbul Valiliği nezdinde 151 köyü temsil etmek üzere sorumlu seçildi.

Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç, İstanbul ili sınırları içerisindeki 151 köyü İstanbul Valiliği nezdinde temsil etmek üzere “ İstanbul Valiliği İl Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti”ne seçildi.

Söz konusu bilgilendirme, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül tarafından, Acarkent Rotary Kulübü’nün mikro kredi bilgilendirme toplantısının öncesinde yapıldı.

Yüksel Kılıç: Görevimiz mübarek olsun!

Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç, bu vesileyle yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “ Beykoz’daki muhtar arkadaşlarımın desteğiyle İstanbul Valiliği İl Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde üç dönem görev yapmıştım daha önce. Geçen yıl bir oy ile görevi başka bir arkadaşımıza teslim etmiştik. Bu dönemde tekrar aynı göreve seçildik. Beykozlu muhtar arkadaşlarım varlığını ve birliğini orada gösterdi; orada tekrar göreve geldik. Vali Bey’in başkanlığında İstanbul’daki 39 ilçemize yapılacak olan yardımlar için çalışacağız. Dava, hepimizin davası. Hizmet, aynı. Gâzâmız ve görevimiz mübarek olsun!”

“İl” Mütevelli Heyeti

İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışa Vakfı’nın karar organı, “Vakıf Mütevelli Heyeti”dir. İl içerisindeki tüm yardım programları, bu mütevelli heyetlerinin kararları ile yürürlüğe girmektedir.

Amacı nedir?

14.06.1986 tarihinde yürürlüğe giren 3294 sayılı yasa ile kurulan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonunun amacı; “Fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda bulunan vatandaşlar ile gerektiğinde her ne suretle olursa olsun Türkiye’ye kabul edilmiş veya gelmiş olan kişilere yardım etmek, sosyal adaleti pekiştirici tedbirler alarak gelir dağılımının adilane bir şekilde tevzi edilmesini sağlamak, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı teşvik etmektir” şeklinde belirlenmiştir. 

Kimlerden oluşur?

“Vali” başkanlığındaki İl Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti şu kişilerden oluşmaktadır:

Belediye Başkanı, Defterdar, İl Milli Eğitim Müdürü, İl Sağlık Müdürü, İl Tarım Müdürü, İl Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Müdürü, İl Müftüsü, bir köy muhtarı, bir mahalle muhtarı, 3294 sayılı Kanun’da belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan iki sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve iki hayırsever vatandaştan oluşmaktadır. 

Haber: Arzu Başlantı

İstanbul'daki 151 köyü Yüksel Kılıç temsil edecek!
Bizi Takip Edin