İstanbul'u aldık, şimdi talan ediliyor

İstanbul'u aldık almasına da şimdi de talan edip bitiren millet olarak tarihe geçmeye az kaldı.

Sen çatı katını bile yapamazken oy verdiğin Beykoz Belediye Başkanın Yücel Çelikbilek koca bir apartman dikiyor…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’u aldık almasına da şimdi de talan edip bitiren millet olarak tarihe geçmeye az kaldı.

Sen çatı katını bile yapamazken oy verdiğin Beykoz Belediye Başkanın Yücel Çelikbilek koca bir apartman dikiyor kendine, görünce sinirin tepene çıkmıyor mu?

Sen, akan çatını bile değiştiremeye izin alamazken komşun nasıl oluyor da kat çıkıyor? Bunu düşünmek kanına dokunmuyor mu?

Evini su basıyor diye gelen suyu engellemek için senin duvar bile yapmana izin verilmezken, sağda solda gördüğün yeni yapılan binalar canını sıkmıyor mu?

Kamu yararı diye, seneliği 60-70 bin liralık Özel Nun Okulları için kocaman orman yok edilip ağaçlar kesilirken kalbinden kötü şeyler geçmiyor mu?

Sen, arazi tapusu olan arsana bir kulübe bile yapamıyorken rant uğruna ceplerini dolduranlar için aklından kötü şeyler geçmiyor mu?

Sen, bilmem kaç yıllık evinin tapusunu almak için varını yoğunu satarken, elinde avucunda ne varsa harcarken başkalarının gökdelenlerini sıra sıra dizmesi seni rahatsız etmiyor mu?

3. köprü yapımı sırasında kesilen onca ağacı hatırladıkça yapılmasaydı da geçmeseydik keşke demiyor musun?

Sabahları işe giderken yol kenarlarında gördüğün lüks binalar ağzını hakaretle doldurmana sebep olmuyor mu?

Vakti zamanında yapımı uygun görülmediği için inşaatı durdurulan mavi ışık saçan binalar artık tamamlandı. ‘Kim, ne aldı da izin çıktı’ diye sorular aklına üşüşmüyor mu?

Sen evinin parkelerini, dolaplarını değişirken bile gelen zabıtalar yüzünden tedirgin olurken tüm bu olanlar sana artık yeter dedirtmiyor mu?

CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamza Çebi demiş ki; ‘İstanbul’a ihanet devam ediyor. Önceden 1. derece SİT alanı olan Beykoz Kirazlı Orman’ında 2 milyon 400 bin metrekarelik alana 553 villa yapmak için imar planını değiştiriyorlar’.

Ayrıca CHP İl Başkanı da bu planlara itiraz etmiş.

Bakalım ne kadar işe yarayacak itirazlar. İnsanların gözünü doğanın yeşili değil de paranın renkleri bürümüş.

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre; Projenin yapılacağı özel orman parselleri Merter ailesine ve İBB şirketlerinden KİPTAŞ’a ait. Tapu kaydında adı bulunan Mehmet Berke Merter, CHP’nin İBB Meclis üyesi. Merter ailesi ve KİPTAŞ’ın Özyazıcı İnşaat ile arasında “Taşınmaz Satış Vaadi ve Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesi” bulunuyor. Özyazıcı İnşaat’ın sahibi Ahmet Özyazıcı. Özyazıcı projenin yüklenicisi olan ZRS İnşaat’ın da yönetim kurulu başkanı yardımcısı. ZRS İnşaat’ın yönetim kurulu başkanı ise Turkuvaz Medya Grubu’nun da Yönetim Kurulu Başkanı olan Ömer Faruk Kalyoncu.

Korumaya alınmış SİT alanı kararının bozulmasını sağlayan rant kimleri zengin edecek isimleri yukarıda yazılı. Bir de bunu fırsata çevirip cebini dolduracak henüz isimleri ayyuka çıkmamış olanlar var, onları da hep beraber duyacağız, göreceğiz.

Sen Beykozlu olarak tüm bu olanlara nasıl cevap vereceksin, onu da sandıkta göreceğiz!

İstanbul'u aldık, şimdi talan ediliyor
Bizi Takip Edin