İstanbul’un en güvenilir 5. ilçesi Beykoz oldu!

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, polis-halk ilişkilerini geliştirmek ve vatandaşların sorunlarına yerinde çözüm bulabilmek amacıyla, “Huzur Toplantısı” düzenledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün koordinesinde, polis-halk arasındaki ilişkileri geliştirmek, güvenlik problemlerine odaklanarak çalışmaları yeniden planlamak, ilçe sakinlerinin sorunlarını doğru anlamak ve yerinde çözüm bulabilmek için “Huzur Toplantısı” düzenlendi.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Feruz Kutsal, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, İlçe Müftüsü Ali Efe, parti temsilcileri, birim müdürleri, STK temsilcileri, iş insanları, muhtarlar ve polisler katıldı.

Beykoz

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk

BEYKOZ EMNİYETİ’NİN 2022 FAALİYETLERİ

Açılış konuşmasını yapan İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, güvenlik sorunlarının zamanında tespit edilmesi ve çözülmesi için bu toplantıların çok önemli olduğunu belirtti.

Öztürk, ilçede 2022 yılı 9 aylık süreçte ilçenin suç mukayesesi, istatistikler ve yapılan çalışmalar hakkında genel faaliyet bilgileri aktardı.

9 AYDA 849 KİŞİ YAKALANDI

Öztürk, 2022 yılının ilk 9 ayında 715 kişiye 1 milyon 443 bin 644 TL tutarında idari işlem yapıldığını vurguladı.

Aktarılan bilgilere göre, 2021 yılında 39 ilçe arasında suç işlenme oranında 35’inci sırada olan Beykoz, bu sene 34. sıraya geriledi. 2021 yılında 615 suçlu yakalanırken bu sayı 2022’de 849’a çıktı. Bu kapsamda, İstanbul’un en güvenilir 5. ilçesi Beykoz oldu.

SUÇ AYDINLATMA ORANI ARTTI

İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk ise bu gerilemenin nedenini, suçluların yakalanması amacıyla gerçekleştirilen operasyonların başarılı olmasından kaynaklandığını belirtti. Bu kapsamda yine geçen yıla oranla suç aydınlatma oranı yüzde 1,8 arttı.

MOBİL PARK EKİBİ KURULDU

Hakan Öztürk, parkalarda yaşanan olayların önlenmesi ve oluşabilecek zafiyetlerin giderilmesi için Mobil Park Ekibi kurulduğunu ifade etti.

Silah ve Patlayıcı Maddeler Büro Amirliği’nin 2022 Yılı 9 Aylık süre içerisinde 648 tabanca ve 511 Uzun namlulu av tüfeği ruhsatlandırma işlemi yaptığı aktarıldı.

TDP’LER 17 BİN KİŞİ İLE BULUŞTU

Toplum Destekli Büro Amirliği ise 2022 yılında tam 203 faaliyet gerçekleştirerek 17 bin 973 kişi ile iletişime geçti.

UYUŞTURUCU SUÇU EN ÇOK KAVAKCIK’TA

Beykoz’da narkotik suçlar kapsamında 9 aylık sürede 517 suçun 434’ü uyuşturucu ve uçucu madde satın almak, bulundurmak, kullanmak olurken 75’i ise uyuşturucu madde imal ve ticareti olarak kayıtlara geçti. Bu suçların en çok Kavacık, İncirköy, Soğuksu, Çubuklu Mahallelerinde olduğu tespit edildi.

Sunum sonunda, 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitler yâd edildi.

“İSTANBUL İÇİN GÜZEL RAKAM”

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ise “İstanbul genelinde 34, 35. sıralarda yer alıyoruz. İstanbul için çok güzel bir rakam. Bunun devam için için birlik ve beraberliğin devam etmesi gerekiyor. 550-600 polis memurumuz ve zabıta personellerimizle 246 bin nüfusumuzun salahiyetini sağlamamız çok mümkün değil. Bunu sağlıyorsak, Beykozlu hemşerilerimizin destekleriyle sağlıyoruz. Muhtarlarımızdan ve sivil toplum kuruluş temsilcilerimizden bu desteği her zaman bekliyoruz. ” diyerek güvenlik hususunda emeği geçen herkese, canının feda eden kıymetli polis teşkilatına teşekkürlerini sundu.

Huzur Toplantısı, ilçe genelinde yaşanılan sorunlar hakkında karşılıklı görüş ve önerilerin alınmasıyla son buldu.

İstanbul’un en güvenilir 5. ilçesi Beykoz oldu!
Bizi Takip Edin