İstanbul’un en güvenli 5. ilçesi Beykoz

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, İstanbul’un en güvenli 5. ilçesinin Beykoz olduğunu söyledi.
  • 29.09.2023 17:54:04

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, basın mensupları ile bir araya gelerek bir yıllık çalışmalara dair bilgilendirmelerde bulundu.

Beykoz’da uyuşturucuya karşı çok büyük bir hassasiyet olduğunu vurgulayan Hakan Öztürk, İstanbul’da suça karışma oranında Beykoz’un 34. sırada yani İstanbul’un en huzurlu 5. ilçe olduğunu belirtti.

Öztürk, ihbar merkezli çalışarak 2018 yılına oranla uyuşturucu ihbarının yüzde 80 oranla düştüğünü söyledi.

“En İyi Narkotik Polisi Anne” projesinden bahseden İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, çocukların kontrol altında tutulması için annelere eğitim vermeyi artıracaklarını ifade etti.

Ruhsatsız silah yakalama oranının da artığını belirten Hakan Öztürk, trafik sorunu için sahada şuanda 2 ekiplerinin olduğunu ekip sayısını artıracaklarını söyledi.

Bir yıldır Beykoz’da görev yapan Hakan Öztürk, okul ve çevrelerinde uyuşturucu sorunun olmadığını aktardı. Fakat okul ve çevrelerinde elektronik sigara satışı yapanlara cezalar kesildiğini belirtti.

İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, “2023 Yılı Huzur Toplantısı”nın 18 Eylül günü Kavacık Yaşam Merkezi’nde gerçekleşeceğini aktardı.

İlgili Haberler