İşte Beykoz’un kentsel dönüşümünde ilk örnek daire!

Beykoz’da ilk olan Tokatköy Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yapımı devam eden konutların ilk örnek dairesi paylaşıldı.

İşte Beykoz'un kentsel dönüşümünde ilk örnek daire!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 10 ay önce temeli atılan Tokatköy Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

776 YENİ KONUT VE 47 İŞ YERİ

Beykoz Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan, inşaatların TOKİ tarafından yapıldığı  “Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi”yle  82 bin 792 m2’lik alanda toplam 776 yeni konut inşa edilecek ve 47 de iş yeri yapılacak. 

 Hak sahipleri yeni evlerine 2 yılık süre sonunda 20 yıla varan uygun ödeme koşullarıyla kavuşacak.

DEPREME DAYANIKLI 87 BLOK

TOKİ tarafından, yatay mimariye uygun depreme dayanıklılık için gerekli mühendislik teknikleri ve statik hesaplamaları ve zemin iyileştirmeleri yapılarak, fore kazık, perde beton kullanılarak inşası başlayan 87 bloktan bir kısmının temeli atılırken bir kısmının da yapımı bitme aşamasına geldi.

Beykoz için dönüm noktası olacak projede bloklar tamamlandığında depreme dayanıklı modern konutlar ve tapularına kavuşan vatandaşlar geleceğe güvenle bakacak.

Bazı bloklardaki dairelerin kapıları ve camları takılarak neredeyse tamamlandı.

İLK ÖRNEK DAİRE 

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 3+1’lik ilk örnek dairenin videosunu sosyal medya hesabından paylaştı.

Başkan Aydın, paylaşımına “Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi sonrası huzurlu ve güvenli yuvaların ilk fragmanı yayınlandı. Birlikte projemizin 3+1’lik ilk örnek dairesini gezelim. Devamı çok yakında…” notunu düştü.

 

İşte Beykoz’un kentsel dönüşümünde ilk örnek daire!
Bizi Takip Edin