İtfaiyeden ''Karakız'' operasyonu

Beykoz'da içi balçık dolu kuyuya düşen inek, itfaiye ve vatandaşların yarım saat süren çalışmasının ardından kurtarıldı.

Çavuşbaşı, Çengeldere Mahallesi Buhara sokaktaki boş arazide bulunan kuyuya saat 10.00 sıralarında bir inek düştü….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da içi balçık dolu kuyuya düşen inek, itfaiye ve vatandaşların yarım saat süren çalışmasının ardından kurtarıldı.

Çavuşbaşı, Çengeldere Mahallesi Buhara sokaktaki boş arazide bulunan kuyuya saat 10.00 sıralarında bir inek düştü. Komşuların haber vermesi üzerine ineğin sahibi Ali Koç, hemen itfaiye ekiplerini arayarak yardım istedi.

İki metre derinliğinde içi su ve balçık dolu kuyuya düşen inek çamura saplanıp mahsur kaldı. Kısa süre sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri, önce ineğin kafasına bir ip bağlayarak yukarı çekmeye çalıştı.

Bir ara kurtulmak için hamle yapan inek, arka ayakları çamura saplandığı için çıkamadı. İtfaiye ekipleri ineğin vücudunun arkasına başka bir ip bağlayıp kuyudan çıkarmaya çalıştı.

Çalışma sırasında itfaiye ekiplerinin kuyuda mahsur kalan ineğe “haydi güzelim” diye seslenmesi dikkat çekti.

Tüm çabalara rağmen inek kuyudan çıkarılamayınca, olay yerine getirilen kepçe ile kuyunun kenarını kazıldı ve “Karakız” son bir hamle yaparak kuyudan çıktı.

Kurtarmada itfaiye ekipleriyle birlikte çalışan Ali Koç, yukarı çıkarılan ineğin düşmesi üzerine, altında kalmaktan son anda kurtuldu. İtfaiye eri, kuyudan çıkarılan ineği, bahçe duvarının demirlerine bağladı, sahibine teslim etti.

M. Akif ERDEM/İSTANBUL (DHA)

İtfaiyeden ''Karakız'' operasyonu
Bizi Takip Edin