İyi insanlar öne çıksın

Türkiye, jeopolitik konumu gereği dünyanın yaşadığı olumlu veya olumsuz her türlü esintiyi mutlaka hissediyor.

Şuan içinde bulunduğumuz zaman diliminde hepimizin şahit olduğu ekonomik saldırılar ve bölgemizin istikrarsızlığı dolayısıyla önemli bir sür

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye, jeopolitik konumu gereği dünyanın yaşadığı olumlu veya olumsuz her türlü esintiyi mutlaka hissediyor.

Şuan içinde bulunduğumuz zaman diliminde hepimizin şahit olduğu ekonomik saldırılar ve bölgemizin istikrarsızlığı dolayısıyla önemli bir süreçten geçiyoruz.

Konunun politik yönünü veya iç ve dış siyaset açısından detaylarını tartışacak değilim.

Sadece bu önemli süreçte her anımızın, yaptığımız/yapmadığımız her bir şeyin geleceğimize mutlaka bir iz bırakacağı bilincini taşıyarak geleceğimizi etkileyen bazı durumlara dikkat kesilmek ve bazı meseleleri hatırla(t)mak istiyorum.

24 Haziran seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi ile devlet organizasyonumuzda ciddi değişimler yaşanıyor ve adeta tüm kadrolar yeniden organize ediliyor.

Aynı zamanda yaklaşan Mart 2019 yerel seçimleri ile yerel yönetim kadroları yeniden şekillenecek.

Ülkemiz ve dünyanın geleceği için her yönden önem taşıyan kararların alındığı ve alınmaya devam edileceği bir süreçten bahsediyorum.

Bu vesileyle toplumda oluşan bazı hassasiyetleri de aktarmak istiyorum.

“İyi insanlar öne çıksın”

İnsanı en iyi Yaradan, Yaşatan ve ona şah damarından daha yakın olan Allah bilir. Sonra en iyi kişinin kendisi bilir.

Ne olur bu kritik ve tarihi süreçlerde herkes kendisini iyi tartsın.

Başarabileceğimiz, sorumluluğunu taşıyabileceğimiz ve artı değer üretebileceğimiz görevlere talip olalım. Sırf yetkili birilerini tanıyor ve ikna edebiliyor olmak kişilerin istedikleri görevlere talip olup ısrar etmeleri için yeterli tek sebep olmasın.

“Ben olayım veya benim istediğim birisi olsun” düşüncesini çöpe atalım. Hepimiz bu ülkenin ve bu vatanın evlatlarıyız. En yüksek olgunlukla “hangimiz olursa ülkemiz, milletimiz, ümmetimiz ve tüm insanlık için en faydalı olur“ düşüncesiyle hareket edelim.

“Ekip anlayışına evet ekipçilik anlayışına hayır”

Topluluk karşısında dinleyenlerin gönlünü okşayan cümleler kurup arka planda dar kalıplar içinde ekipçilik ve gruplaşma mantığıyla değil birlik ve beraberlik ruhuyla, şuurlu olarak ve şeffaflıkla kadrolar şekillensin.

“Hak edene referans olunsun”

Bugüne kadar ülkemizin yerel ve genel hizmetlerinde görev yapan ve yeni kadroları şekillendiren özellikle siyasi büyükler iyi araştırma yapmalı, özenle çalışmalı; dürüst, samimi, içten, tevazu ve liyakat sahibi kişilere referans olunmalıdır.

Velhasıl dünümüzü, bugünümüzü ve yarınımızı düşünerek ve içinden geçtiğimiz çok önemli tarihi günlerin ehemmiyetini düşünerek iyi insanlar öne çıksın.

Yetişmiş insan ve kalifiye adam bulamıyoruz veya güven sorunu yaşıyoruz gibi sudan bahaneleri geride bırakalım.

Sayın Cumhurbaşkanımız için söylenen yalnız, etrafında samimi insanlar azınlıkta sözlerini de bir kenara atalım.

İşte biz varız ve buradayız!

Biz ülkesini, vatanını, milletini ve davasını seven milyonlarca Anadolu Evladıyız.

Selam ve saygılarımla…

İyi insanlar öne çıksın
Bizi Takip Edin