İYİ Parti Beykoz’dan İmamoğlu’na oy yok!

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, CHP'li Ekrem İmamoğlu'na sert sözlerle tepki gösterilen basın açıklamasına ‘kısmen’ katıldığını söyledi.
  • 21.12.2023 15:38:03

İYİ Parti'de yerel seçimler için CHP ile ittifak yapılmasını savunan İYİ Parti İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, Genel Başkan Meral Akşener'in isteğiyle önce İBB Grup Başkanvekilliği ardından ise 5 meclis üyesi arkadaşıyla birlikte partiden istifa etti.

PROTESTO GÖSTERİSİ DÜZENLEDİ

İstifa kararıyla gündem olan İbrahim Özkan, geçtiğimiz günlerde bir kanalın canlı yayınında konuk oldu.

Özkan'ın canlı yayındaki açıklamaları devam ederken, İYİ Parti ilçe başkanlarının da aralarında bulunduğu kalabalık bir grup kanal önünde protesto gösterisi düzenledi. 

İYİ Partililer hep bir ağızdan "Teşkilat burada satılmışlar nerede" şeklinde sloganlar attı.

Kanalın önünde toplanan İYİ Partililer, basın açıklamasında bulunarak İYİ Parti’ye operasyon düzenleyen Ekrem İmamoğlu’na da sert sözlerle mesaj verdi.

Düzenlenen protestoya İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir de katıldı.

“DEĞİL OY SELAM BİLE VERMEYECEĞİZ”

İYİ Parti içindeki destekçilerini arkasına alarak parti içerisinde büyük kaosa neden olan ve patlak veren krizden İmamoğlu'nu sorumlu tutan İYİ Partililer, “CHP'nin Büyükşehir Başkan Adayı Sayın İmamoğlu, Cumhurbaşkanı adayı olmaya cesaret edemediniz. İYİ Parti'ye operasyon çekilirken oldukça cesur görünüyorsunuz. Bu saatten sonra İYİ Partililer size değil oy selam bile vermeyecektir.” dedi.

‘KISMEN’ KATILDIĞINI SÖYLEDİ

Beykoz Güncel Haber olarak, konuya dair İlçe Başkanı Akif Taşdemir ile bir telefon görüşmesi yaptık.  

Taşdemir, basın açıklamasının, İl başkanlığının bir açıklaması olduğunu ve Beykoz İlçe Başkanı olarak açıklamaya ‘kısmen’ katıldığımı söyledi.

İlgili Haberler