Kaçak hafriyat İBB gündeminde

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri, Beykoz Çavuşbaşı genelinde dökülen kaçak hafriyatları İBB Meclisi gündemine taşıdı.

Son yıllarda artan inşaatlar nedeni ile milyon tonları aşan hafriyatlar olmadık yerlere gelişi güzel kaçak…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri, Beykoz Çavuşbaşı genelinde dökülen kaçak hafriyatları İBB Meclisi gündemine taşıdı.

Son yıllarda artan inşaatlar nedeni ile milyon tonları aşan hafriyatlar olmadık yerlere gelişi güzel kaçak olarak dökülüyor.

Buralar kimi yerler eski maden ocakları, kimi yerler ormanlık alanlar, kimi yerler hazine ve kamu arazileri, kimi yerlerde tarım alanları oluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Toplantılarının Şubat ayı oturumunda kaçak hafriyatlar ile ilgili CHP İBB Meclis Üyeleri; Dr. Hakkı Sağlam, Serdar Bayraktar, Nihat Arıcan, Naci Candaş, İbrahim Doğan, Osman Güdü, Hasan Uzunyayla ve Ali Haydar Süslü?nün imzalarının bulunduğu önergeyi meclise sundu.

 

İBB Meclisi?ne verilen yazılı soru önergeleri oy birliği ile kabul edilirken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş?ın yazılı cevaplaması isteği ile Başkanlık Makamına havale edildi.

CHP İBB Meclis Üyeleri tarafından verilen yazılı soru önergesi;

İstanbul genelinde kaçak hafriyat dökümü bütün ikazlarımıza rağmen hız kesmeden devam ettiği görülmektedir. Bu Kapsamda;

Beykoz Çavuşbaşı Mevkii Yavuzselim Mahalle genelinde Pınar Sokak dere yatağı ile aynı mahalle 10 ayrı noktada izinsiz dökülen hafriyat basında geniş yer almıştır. Bu kapsamda;

1. Günlük rutin olarak dökülen ve iş makinesi ile düzeltilen kaçak hafriyat dökümü ile ilgili kişiler hakkında hangi idari ve adli işlemler tesis edilmiştir?

2. Varsa kesilen para cezası tutarı ne kadardır? Ne zaman tebliğ ve tahsil edilmiştir?

3. Anılan kaçak hafriyat dökümü ile ilgili 01.01.2010 ? 14.02.2011 tarihleri arasında İBB alo 153 hattına gelen şikâyet veya ihbar var mıdır? Varsa hangi işlemler yapılmıştır?
 

Kaçak hafriyat İBB gündeminde
Bizi Takip Edin