Kadir Topbaş, Muhtar ve STK temsilcilerine seslendi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beykoz'un STK temsilcileri ve muhtarlarıyla bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve aynı zamanda yeni dönem AK Parti İBB Başkan Adayı Kadir Topbaş,…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beykoz’un STK temsilcileri ve muhtarlarıyla bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve aynı zamanda yeni dönem AK Parti İBB Başkan Adayı Kadir Topbaş, Beykoz’un STK temsilcileri ve muhtarlarıyla kahvaltıda buluştu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltı etkinliğine katılan Kadir Topbaş’a; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Başkanı Adem Sefer, 5. Dönem Belediye Başkanı Muharrem Ergül, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, belediye meclis üyeleri ve parti mensupları eşlik etti.

İstanbul ölçeğinde, Beykoz’a 1 Milyar 100 Milyon, 1.1 Katrilyon yatırımda bulunduklarını belirten Topbaş, genel sekreterlerini İlçe Belediye Başkanlarına yollayıp isteklerini dinlediklerini de ayrıca belirtti. ‘İstanbul metro ağlarıyla örülen bir kent haline geliyor’ diye konuşan Topbaş,  Beykoz Metrosu’nun planlara işlendiği ve ayrıca Beykoz’un bir diğer önemli problemi olan Boğaziçi’nin imar sorununuun kanunla çözüleceğini söyledi.

Sefer: O Beykoz’un Kadir Abisi!

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Adem Sefer, teşkilat olarak İBB Başkanı Kadir Topbaş’ı ağırlamaktan ötürü büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Topbaş için ‘Beykoz’un Kadir Abisi’ diyen Sefer: “Çünkü, 2004’te de bizlere hizmet verdi ama 2009’dan sonra Beykoz’a yaptığı destekler ve hizmetler çok daha büyük. Beykoz’un önemli sorunu olan mülkiyet probleminin çözümünde bize emekleri olmuştur. 2B çözümünde bizlerle beraber oldular. Özel proje alanları çözümünü de TOKİ ve İBB’ye değil, belediyemize verdiler. Beykozlunun tapuya kavuşmasına yardımcı oldular. Biz AK Parti olarak 2002’den beri gerek Beykoz’da gerek Türkiye’de hatırı sayılır hizmetler yaptık. İstanbul çok farklı konumlara geldi. Ama bazıları bu yapılan hizmetleri görmüyor. Sahaya çıkıp ‘bu hizmetleri yapacağız’ diyorlar, sanki bu hizmetler hiç yapılmamış gibi. Hiçbir proje üretmeden lafla siyaset yapmaya çalışıyorlar. Bizim siyasetimizde ise laf üretmek değil, icraat üretmek vardır” şeklindeki ifadelerde bulundu.

Çelikbilek: İstikrar Beykoz’a çok şey kazandıracak!

AK Parti yeni dönem Belediye Başkan Adayı ve aynı zamanda Beykoz Belediye Başkanı olan Yücel Çelikbilek, 30 Mart seçimlerin Türkiye için dönüm noktası olacağını vurguladı. AK Parti’nin hem İstanbul’da hem Beykoz’da 3. döneme damga vuracağını ifade eden Çelikbilek: “Beykoz, ilk kez 2 defa üst üste bir partiye oy vererek iktidara getirdi. O da 2004 ve 2009 yıllarında AK Parti oldu. Bu istikrar Beykoz’a çok şey kazandıracak. 2009-2014 yılları arasında Beykoz bu hizmeti çok iyi şekilde gördü. Beykoz, istihdam konusunda çok büyük adımlar attı. İBB Başkanımız da Beykoz’a özel bir muhabbet duyduğundan buraya birçok katkı sağladı. Çok şeyin önünü açtık ve gelecek dönem inşallah Beykoz halkının yüzü gülecek. Beykoz, İBB’den her anlamda 1 milyar 100 milyonluk yatırımı almanın zevkini yaşadı.  Gelecek dönemde Başkanımızın katkıları buraya artarak devam edecektir. Kadir Topbaş, Beykoz için şanstır” dedi.

Topbaş: Beraberce yarınlarımızı dizayn etmek durumundayız!

İBB Başkanı Kadir Topbaş, demokratik rejimlerde halk iradesinin önemli olduğunu ve sandığa giden seçmenin tüm sandığı gözden geçireceğini belirtti. İnandırıcılık, yapılan hizmet ve güvenin seçmenin gözünde değerli olduğunu söyleyen Topbaş sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Global köy dediğimiz dünyamızda bir bilgi dünyanın diğer ucuna erişebiliyor. Böyle bir dünyada da  bütün insanların kaderleri birbirine bağlı. Dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir olumsuzluk ortaya çıktığı zaman bütün dünyayı etkiliyor. Yani küresel ekonomik krizden uzak duramıyoruz. Şöyle bir söz var; Endonezya’da bir kelebek kanat çırpsa, Amerika’da fırtınalar çıkar, deniyor. Bu kadar etkileşim olan bir dünyada yaşamaktayız. Değişen dünyada bizim de varlığımızı hissettirmemiz gerekiyor. Bizim bir şansımız genetik hafızamızda bin yıllık bir tarihimiz var. İmparatorluklar ve medeniyetler kurmuş bir milletiz. Böyle bir tarihe sahip olan bir millet olarak, dünyadaki hak ettiğimiz yere gelmek için kısır çekişmeleri bir kenara bırakarak beraberce yarınlarımızı dizayn etmek durumundayız”.

İstanbul’da çok şey değişti!

‘Ben değil, ülkem ne olacak’ diye düşünülmesi gerektiğini ifade eden Topbaş, birlikte olunarak daha güçlü yarınlar elde edileceğinin altını çizdi. Topbaş: “Türkiye’deki son 11 yıldaki değişimleri birileri kabul etmiyor olabilir. Ama çok şey değişti. 7 yüz milyara yakın hükümet yatırım yaptı. Yerel yönetimler çok önemlidir. Ülkenin ekonomisi, istihdamı, istikrarı yerelden geçer. Bu yüzden Başbakanımız yerel mantıkta ciddi reformlar yaptı. Büyükşehir yasası şu an 30 kenti yani Türkiye’de yaşayanların %73’ünü artık Büyükşehir çatısı altında görecek hale geldik. Sizler, İstanbul’da bir bardak suya ihtiyaç olduğunuz dönemleri yaşadınız. Hava kirliliğinin had safhada olduğu günleri yaşadınız. Çöp yığınlarından insanların hayatını kaybettiği günleri yaşadınız. O günlerden gelinen bu nokta, henüz hak ettiğiniz nokta değil. İstanbul’da su sorunu yoksa bu ciddi bir çalışmanın sonucudur. Bir işte para, insan ve zaman yönetimi yapamıyorsanız başarıya ulaşamazsınız. İstanbul’un ne kadar değiştiğini sizlerde yaşayarak görüyorsunuz. Şu an İstanbul Belediyemizin devlete borcu yok. Kasada paramız var. Dış borçlarımız var, o da metrolar sebebiyle. Bir Başkan bir imza ile alabilir mi kredi? Demek ki, bir güvenirliliğimiz var” şeklinde konuştu. 

Beykoz’a metro planlara işlendi

2019’da şehrin 430 kilometre raylı sisteme kavuşacağını vurgulayan Kadir Topbaş, “Biz asla sözümüzü yerde bırakmadık. Geçmişte sadece gemilerle ulaşılabilen Beykoz’da metrodan bahsedilebilir miydi? Üsküdar’dan Beykoz’a ve Beşiktaş’tan Sarıyer’e metro getirmek için çalışıyoruz. Planlarımıza işledik. Beykoz’un tepelerinden insanlarımızı sahil metrosuna veya deniz ulaşımına nasıl ulaştıracağımızın çalışmasını da yaptık” diye konuştu.

İstanbul’u emanet bir şehir olarak gördük!

İstanbul’un metro ağları ile örülü bir kent haline geldiğini söyleyen Topbaş, birilerinin bu konuda demagoji yapacağına değinerek; “Onlara, ‘önce sen ne yaptın, yaptığın hizmetleri say’ denir. Biz yerel yönetim olarak, nerede ne ihtiyaç varsa, halk yaşamını kaliteli hale getirmek için bu yüzyıla yakışır bir şekilde, İstanbul’da tüm planlarımızı ona göre yaptık. 2004 yılında göreve geldiğimizde plansız bir İstanbul da 1/100.000’lik çevre ve şehircilik planlarını yapmak için akademisyenlerle birlikte çalıştık. Ve İstanbul’u 14 farklı bölüm, departman da, ekolojisini uygulayarak oluşturduk. Deniz ulaşımından, kara ulaşımına, raylı sistemlere kadar bir dizi sistem oluşturduk” şeklinde konuştu.

Yaz aylarında deniz kenarlarında itfaiye çalışanlarının part time hizmet vermek sureti ile 19.700 can kurtardıklarını aktaran Topbaş; ”Bunları kimse bilmez” dedi. İstanbul’u bir emanet şehir olarak gördüklerini kaydeden Topbaş, tarihi bir çeyiz sandığı benzetmesinde bulunarak 8 bin 500 yıllık bir tarihi olduğunu da sözlerine ekleyerek, dünyayı etkileyen bir şehir olduğunu ve sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.

Boğaziçi’nin imar sorunu kanunla çözülecek

Hükümet ile görüşerek 2B arazilerinin satışını Beykoz Belediyesi’ne bıraktıklarını hatırlatan Başkan Topbaş, “Kim ne söylerse söylesin, Boğaziçi İmar Kanunu değişmedikçe Beykoz’da imarla ilgili sorunlar çözülmez. Beykoz’un da en çok etkilendiği bu konuyla ilgili Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüştük. Koruma kullanma dengesini içeren bir yasal düzenleme yapılacak” diye konuştu.

Milli iradeye hepimiz saygı göstereceğiz!

‘Bu seçimi biz bir istikrar seçimi olarak görmekteyiz ‘ diyen Topbaş, İstanbul’da 27 milyon ton asfalt döktüklerini ve geçmişte asfalt işlerinin aylarca sürdüğünü ve kendilerinin bu işi çok bir gecede bitirdiklerini ve bunun çok önemli olduğunu ifade etti  ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Benim şurada şu kadar oyum var diyen siyasi bir anlayışın Türkiye’de istikrarın oluşmasında çok kolay bir gelecek bulamaz. Geçmişte İstanbul’un önemli mesire alanlarından biri olan Küçüksu Çayırı’nı ihya etmek için Marmara Üniversitesi’ne verilmiş bölümü almanın yollarını arıyoruz. Yücel Çelikbilek Beykoz Belediye Başkanı olarak, kendi imkanları dahilinde bir çok şeyi başardı. Milli iradeye hepimiz saygı göstereceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından Beykoz Artvinliler Derneği çiçek, Çankırılılar Dernek Başkanı Bilal Karabacak’da Kadir Topbaş’a tuzdan gece lambası hediye edildi.

Kadir Topbaş, Muhtar ve STK temsilcilerine seslendi
Bizi Takip Edin