Kalyon Grup'tan Beykoz TOFD'ye büyük destek!

Kalyon Grup, sosyal yardım projesi kapsamında TOFD Beykoz Şubesi'nin ısınma problemini çözerek, derneğin dış cehpesine izolasyon çalışması yaptı.

Türkiye Omirilik Felçlileri Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi'nin ısınma problemine Beykoz'da bulunan Kalyon G

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalyon Grup, sosyal yardım projesi kapsamında TOFD Beykoz Şubesi’nin ısınma problemini çözerek, derneğin dış cehpesine izolasyon çalışması yaptı.

Türkiye Omirilik Felçlileri Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi’nin ısınma problemine Beykoz’da bulunan Kalyon Grup el attı. Derneğin dış cephesini izolasyon çalışması yaparak derneğe katkı sağlayan Kalyon Grup, sosyal yardım projelerine bir yenisini daha ekledi.

Kalyon Gruba ve Reyhan Kalyoncu’ya teşekkür etmek amacıyla düzenlenen programa; İçişleri Bakanı Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok, İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın eşi Fatma Katırcı, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Kalyon Grup’tan Reyhan Kalyoncu ve şirket temsilcileri, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici, dernek üyeleri ile derneğin gönüllüleri katıldı. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, bir cenaze sebebiyle programa katılamadı.

Saniye Efe: Reyhan Kalyoncu, önce yüreğimizi sonra derneğimizi ısıttı!

Açılış konuşmasını gerçekleştiren TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe; “Hayatımıza hep elimizden geldiği kadar iyiliklerle başlarız. Kimi zaman kendimiz birine iyilik yaparken, birilerinin de bir bakarız bizim yararımıza iyilik yaptığını görürüz. Biliyorsunuz ki, bu yuva da sadece çalışmakla olmuyor. Bu binaya bir de bakmak gerekiyor. Zaten bedenimizin yüzde 50’sini fazla da hareket ettiremediğimiz için maalesef yoğun kış günlerinde ısınmakta çok zorluk çektiğimiz günlerden bir gün bir telefon aldım. Bir ses şöyle diyordu: ‘Uzun zaman oldu size vakit ayıramadım. Sizi unutmuş değilim, bir sıkıntınız var mı?’. Sıkıntılarımızı anlattım. Bu sevgili Reyhan Kalyoncu’dan başkası değildi. Isınma sorunumuza karşı dernek binamıza dış izolasyon yaptıran Reyhan Hanım, önce yüreğimizi sonra dernek binamızı ısıttı. Böylesi sosyal sorumluluk projelerinin artması dileğiyle kendisine derneğimiz adına teşekkür ediyorum. Herkese engelsiz günler diliyorum” şeklinde duygularını aktardı.

Reyhan Kalyoncu da, Kalyon Grup olarak sosyal yardım projelerini kendilerine vazife edindiklerine değinerek, Saniye Efe’nin dernekteki ısınma sorunlarına kayıtsız kalmadıklarını ve buraya el attıklarını belirtti. TOFD’ye yardım etmenin mutluluğunu yaşadıklarını da ifade eden Kalyoncu, sosyal yardım projelerine Kalyon Grup olarak devam edeceklerini söyledi.

Gülhan Altınok: Bir ‘Alo’ demeniz yeter…

Saniye Efe, konuşmaların ardından sahneye İçişleri Bakanı’nın eşi Gülhan Altınok’u alarak, onun elinden Reyhan Kalyoncu’ya teşekkür plaketi takdim etti. Takdim sırasında kısa bir konuşma yapan Gülhan Altınok, öncelikle burada bulunmaktan ötürü son derece mutlu olduğunu ifade ederek, Beylikdüzü ile Ataköy’de bulunan TOFD Şubelerini de ziyaret ettiğini söyledi ve: “Sizlerden öğrenecek çok şeyimiz var. Sizleri tanıkdıkça öğrendim ki belki bizim bir seferde uğraştığımızla yaptığımız şeyleri siz on kat çaba sarf ederek ama, en güzel şekilde yapıyorsunuz. Sizler çok değerlisiniz ve en güzeline layıksınız.  Her zaman sizlerin yanınızdayız ve her türlü desteğe varız. Bir ‘Alo’ demeniz yeter” dedi.

Son konuşmacı olarak sözü alan Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ise, yardımsever işadamlarının, iş kadınlarının sayılarının artmasını dileyerek, devlet-vatandaş ilişkisiyle daha fazla ve etkili hizmetlerin yapılabileceğini vurguladı. Belediye olarak sosyal yardım konusunda gayretli çalışmalar içerisinde olduklarını da söyleyen Kaşıtoğlu, Türkye’de eşi benzeri az bir örnek belediyecilik anlayışı yürüttüklerini söyledi. Riva Plajı’nda yapılan 150 metre uzunluğunda engelsiz plaj yoluna da değinen Kaşıtoğlu, iyileştirilme çalışmaları ile seneye daha iyi bir şekilde hazır olacağını ifade etti.

Engelli çifte Beykoz’da kiralık ev verilmedi…

Konuşmaların sonrasında başka bir konuya değinen Şube Başkanı Saniye Efe, birbirlerini severek evlenen iki kocaman yürekli diye tabir ettiği bir engelli çifti katılımcılarla tanıştırdı. Beykoz’da ev aradıklarını fakat, bazı ev sahiplerinin ‘Biz engelli bir çifte ev vermeyiz’ dediklerini söyleyen Efe; ‘Evlerini verselerdi pişman olmayacaklardı’ diyerek dernek olarak bu çifte yardımcı olmaya ve yuva kurmaya çalışacaklarını ifade etti.

Program, derneğin bahçesinde düzenlenen kokteyl ile devam etti.

Kalyon Grup'tan Beykoz TOFD'ye büyük destek!
Bizi Takip Edin