Kamuoyuna saygıyla duyurulur!

Beykoz'da faaliyette bulunan yerel bir gazete uzun bir süredir gazetemiz yöneticileri aleyhine asılsız, duyarsız, sorumsuz, hiçbir hukukî dayanağı olmayan, taraflı bir karalama kampanyası yapmakta ve bu şekilde “çamur at, izi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da faaliyette bulunan yerel bir gazete uzun bir süredir gazetemiz yöneticileri aleyhine asılsız, duyarsız, sorumsuz, hiçbir hukukî dayanağı olmayan, taraflı bir karalama kampanyası yapmakta ve bu şekilde “çamur at, izi kalır” ruh hali içerisinde pervasızca kişilik haklarımıza saldırmaktadır.

Beykoz’a Beykozlulara yakışmayan bu sevimsiz durum nedeni ile Beykoz Güncel Haber Gazetesi olarak kamuoyunu aydınlatmayı görev bilerek, aşağıdaki açıklamayı dikkatlerinize sunuyor ve dedikodu mahiyetindeki bu çirkin saldırılara açıklık getirerek, değerli gündeminizi meşgul ettiğimiz için de sizlerden özür diliyoruz.

Gazetemiz Beykoz Güncel bir grup arkadaş tarafından 2010 yılında internet sitesi olarak; Ocak 2011? de yazılı olarak yayın hayatına başlamış ve kamuoyunun huzuruna çıkmıştır.

Beykoz Güncel Haber gazetesi çıkarılırken amacımız, Beykoz?umuzda farklı bir ses olabilmek, taraf olduğumuz değerler çerçevesinde tarafsız yayınlar yaparak, toplumsal gelişime katkıda bulunmak olmuştur. Gazetemiz ilk günden itibaren sütunlarını şahsi çıkarlar için değil, toplum çıkarları için kullanmıştır ve kullanmaya da devam edecektir. Yayın politikamızın özünü oluşturan bu tavır bizi farklı kılmış, ancak varlığımızı bu ilkeler ile sürekli olarak başarı grafiğimizi artırarak sürdürüyor olmamız, gazetemizi rakip görenlerin gözünde hedef haline getirmiş bulunmaktadır.

Söz konusu yayın organı, yaz aylarında gazetemiz yöneticilerini Beykoz Belediye Kültür Merkezi ihalesi ile ilişkilendiren bir haber yaptı. Belirtmek isteriz ki, söz konusu haberde bahsi geçen gazetemiz yöneticisi ve işadamı Coşkun Yavuzyılmaz?ın bağlantılı olduğu bir firma, kamuya açık bir ihaleye girmiş ve bu ihaleyi kazanmıştır. Bu ticari faaliyetin gazetemiz ve diğer yönetim kurulu üyelerimiz ile hiçbir ilgisi olmadığı halde, yapılan yayında gazetemiz öne sürülmüş, haberde gazete yöneticilerimizin ismi geçirilmiş ve ihaleye fesat karıştırıldığı iddiası ortaya atılmıştır.

Gazetemiz mensuplarına yönelik bu yayını yaptıranlar tarafımızca çok iyi bilinmekle beraber, bağlı olduğumuz değerler ve mensubiyet duygularımız bizi bu kişileri kamuoyuna ifşa etmekten şimdilik alıkoymaktadır. Yapılan bu yayınlarda ismi geçen mensuplarımız düzeltme ve cevap haklarını kullanmışlardır.

Gazetemiz yöneticilerinden Fatih Yılmaz, kendisi hakkındaki iftiraları yargıya taşımış olup, söz konusu soruşturma halen devam etmektedir.

Gazetemiz imtiyaz sahibi Mesut Türkeri?nin, AK Parti ilçe yönetimine seçilmesi nedeniyle yapılan haber de aynı şekilde kişilik haklarına saldırı niteliğinde ifadeler içermekte olup tarafımızca bu konuda savcılık makamına gerekli şikâyette bulunulmuştur; söz konusu soruşturma devam etmektedir.

Gazetemizin kaçak yayın yaptığı ve vergi kaydı olmadığı şeklindeki haberler de tamamıyla yalandır. Gazetemizin basımı ve reklamları faturalandırılmıştır. Bu kayıt, ?Beykoz Güncel? adına değil, ?Hayat Yapı? adınadır.

Buradan şunu ifade etmeliyiz ki, kişilik haklarımıza saldırı amaçlı yapılan yayınlar ile ilgili olarak bundan sonra da hukuki ve cezai yollara kararlılık ile başvuracağız.

Beykoz Güncel Haber Gazetesinin yayın hayatına başlangıç tarihi yukarda açıkça belirtilmiştir. İsim ve patent hakkı tartışmaları tirajı komik bir vaki-a olduğu su götürmez bir gerçektir.

Kıymetli okuyucularımız;

Tek muhatabımız sizlersiniz; rakibimiz ise yapmış olduğumuz işlerdir. Hakkımızda bundan sonra yapılacak olan karalama haberlerinin cevabı bu temiz sayfalardan değil, kanun yolları kullanılarak verilecektir. Sahip olunan gazeteler, kişisel hırsları tatmin veya cevap verme araçları değildirler ve olmamalıdırlar.

Buradan duyurmak isteriz ki, tarafımız ile ilgili olarak her kimin elinde yolsuzluk, ahlaksızlık ve benzeri davranış bozuklukları ile ilgili bilgi veya belge varsa, lütfen savcılıklara başvursun. Savcılıklar 24 saat açık olup, ihbar ve şikâyetlerin gereğini yapmak durumundadırlar.

Gazetemize yapılmakta olan bu saldırılar ile ilgili olarak ?bu iddialara neden cevap vermediğimiz? şeklinde kamuoyunda dostane baskılara maruz kaldığımız için, istemeden de olsa gazetemizde söz konusu iftira haberler konusuna yer ayırmış bulunuyoruz. Oysa ki, sayfalarımızın her bir satırı çok değerli olup sizlere bilgi verecek ve sizleri aydınlatacak haberler için ayrılmıştır; yalan ve dolana cevap vererek israf edilmek için değil.

Takdir kamuoyu vicdanınındır.

Siz değerli okuyucularımızı gereksiz dedikodular ile meşgul ettiğimiz için tekrar özür diliyoruz.

Saygılarımızla?

Beykoz Güncel Haber

Kamuoyuna saygıyla duyurulur!
Bizi Takip Edin