Kanlıca Meydanı yenileme projesi hazırlanıyor

Beykoz’un tarihi ve turistik semti, yılın dört mevsimi yerli ve yabancı konukların uğrak noktası olan Kanlıca’da Meydan yenileme projesi hazırlık aşamasında.

Beykoz’un tarihi ve turistik semti, yılın dört mevsimi yerli ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un tarihi ve turistik semti, yılın dört mevsimi yerli ve yabancı konukların uğrak noktası olan Kanlıca’da Meydan yenileme projesi hazırlık aşamasında.

Beykoz’un tarihi ve turistik semti, yılın dört mevsimi yerli ve yabancı konukların uğrak noktası olan Kanlıca, Beykoz Belediyesi’nin tamamladığı alt ve üst yapı çalışmalarıyla artık ziyaretçilerini daha bir keyifle ağırlıyor

Kanlıca’ya el sanatları çarşısı ve İSMEK kurs binası kazandıran, İSKİ’nin şaft açma çalışmalarıyla bozulan mevcut parkları onaran Beykoz Belediyesi, alt yapı, yol bakım, merdiven imalatlarıyla da eksikleri gideriyor.

Kanlıca’da sokak sokak yürütülen asfaltlama, merdiven yapımı, bordür, tretuvar döşeme, yol genişletme, yağmursuyu ve istinat duvarı çalışmalarıyla gözle görülür bir değişim yaşandı.

Mahallenin en büyük caddesi olan Hacı Muhiddin Caddesi bordür, taş döşeme ve yağmursuyu ıslah çalışmalarıyla yenilendi. Defne Çıkmazı ve İskenderpaşa-Keskin Sokak arasında yaşayan Kanlıcalılar, merdiven kaplama çalışmasıyla kolaylığa kavuştu.

Mihrabat Caddesi’ne aşık taşı ve yağmursuyu döşendi.

Ormancılar Sitesi civarındaki yollar asfaltlandı, Fırın Sokak aşık taşıyla kaplandı, Yaşar Alboran Sokağın merdivenleri yapıldı. Ekin Sokak genişletildi, 85 Evler ve Mithat ve Nusret Bey Sokak arasına 2 bin 200 m bordur döşendi.

Park Bahçeler ekipleri ise Hacı Muhittin Caddesi’nin bitiminde yer alan alanı temizleyerek yeni park alanı için hazırlıklara başladı.

Mahalledeki çalışmalar sadece bunlalar sınırlı değil. Kanlıcayı güzelleştirmek üzere başlanan çalışmalar kapsamında yer altı konteynerleri ve hız kesicilerin montajına ise bu hafta başlanıyor.

Kanlıca Meydanı yenileme projesi ise hazırlık aşamasında.

Kanlıca Meydanı yenileme projesi hazırlanıyor
Bizi Takip Edin