Kanlıca'dan boğaza atladılar

22. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme, Kürek ve Kano Yarışlarının startı Kanlıca'dan verildi.                            &

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

22. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme, Kürek ve Kano Yarışlarının startı Kanlıca’dan verildi.                                                                                                                                                                                                                  Kanlıca Vapur İskelesi’nden başlayıp, Avrupa yakasında Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda sona eren yarışlarda, yüzme birinciliğini 41.20’lik derecesiyle Hasan Emre Musluoğlu elde ederken, 43.46’lık zamanıyla Deniz Turan ikinci, 44.42’lik dereceyle de Rumen sporcu Gabriel Moldoveanu üçüncü oldu.

 

Yüzme, Kürek ve Kano Yarışlarına , 750 yüzücü, 250 de kürekçi katılırken yarışmaların başlangıç startlarını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş verdi.

Yarışlarda ilk 3’e girenler, madalya ve kupa ile ödüllendirilirken, katılımcıların hepsine plaket verildi.

KÜRŞAT TÜZMEN: TÜRKİYE VE İSTANBUL’UN TANITIMI AÇISINDAN GÜZEL BİR ORGANİZASYON

Geçtiğimiz senelerde Boğaziçi Kıtalararası Yüzme, Kürek ve Kano Yarışları’nın yüzme dalında boy gösteren Eski Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı ve Mersin Milletvekili Kürşat Tüzmen, bu sene rahatsızlığından dolayı yüzemediğini dile getirerek, “Allah sağlık verirse önümüzdeki sene hazırlanarak katılırız.” dedi.

Kürşat Tüzmen, yarışlara her geçen yıl ilginin daha da arttığını ifade ederken, “Yarışlar her geçen sene daha güzel hale geliyor. Türkiye’yi istanbul’u ve Boğaz’ı çok iyi tanıtan güzel bir organizasyon.” şeklinde konuştu.

Yüzmede 41.20’lik dereceyle birinci gelen Enka’nın sporcularından Hasan Emre Musluoğlu ise yaptığı açıklamada, bundan sonraki hedefinin Dünya Şampiyonası ve olimpiyatlar olduğunu belirtti. Emre, İstanbul Boğazı’nı yüzerek geçtikleri etabın zor değil; zevkli olduğunu da ifade ederek sözlerini tamamladı.

Kanlıca'dan boğaza atladılar
Bizi Takip Edin