Kardeş 23 Nisan Çocukları Beykoz'da

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için kardeş şehirlerden 60 öğrenci Beykoz'a geldi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için kardeş şehirlerimiz Kosova Prizren ve KKTC İskele'den…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için kardeş şehirlerden 60 öğrenci Beykoz’a geldi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için kardeş şehirlerimiz Kosova Prizren ve KKTC İskele’den gelen 60 öğrenci Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret eden çocuklar ülkelerinden getirdikleri kardeşlik ve dostluk mesajlarını Beykozlular’a ilettiler.  

Kosova Milletvekili Aferdita Bitigi, KKTC İskele Belediyesi Meclis Üyesi Sefa Kurukafa ile öğretmen ve öğrencilerden oluşan heyet belediye binasında Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Başkan Yardımcıs Muharrem Kaşıtoğlu tarafından kabul edildi.

Kaymakam Katırcı: “Sizleri Boğaz’ın İncisi Beykoz’dan Ağırlamaktan Mutluluk Duyuyoruz.”

Heyeti samimiyetle selamlayan Kaymakam Katırcı, “Sizleri Boğaz’ın İncisi Beykoz’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için ülkemize gelen siz sevgili çocukların, Türkiye’yi tanıyıp, gönüllü elçiler olacağınıza, kardeşlik ve barış köprüleri oluşturacağınıza inanıyorum.” dedi.

Başkan Çelikbilek: “Kosova’yı Bağımsız Olarak Tanıyan Tek Ülkeyiz”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın çocuklara verilen değeri gösterdiğini ifade eden, Başkan Yücel Çelikbilek: “Kardeşliğimizin artmasına vesile olacak bütün konuklarımıza hoş geldiniz diyor, tüm çocuklarımızı sevgiyle selamlıyorum. Dünya’da çocuklara bayram hediye eden tek ülkeyiz. Bu bayramın sıcaklığını kardeş şehirlerimizle daima canlı tutmaya çalışıyoruz. Kardeş ülke Kosova’ya kültür mektebi inşası projesini başlattık. Beykoz Belediyesi olarak, Ramazan’da yine Prizren’de iftar sofrası kuracağız. Kosova’yı bağımsız olarak tanıyan tek ülkeyiz. Tıpkı KKTC gibi, Kosova’nın da bağımsızlığını inşallah dünya tanıyacak.” şeklinde konuştu.

Beykoz’da ağırlanmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren grup başkanları da Başkan Çelikbilek’e ülkelerinin ambleminin yer aldığı plaket ve tablolarını takdim etti. Başkan Çelilkbilek de misafir heyete çeşm-i bülbül hediye etti.

23 Nisan anısına verilen karşılıklı hediyelerin ardından konuk çocuklar hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler ve Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’nı gezdiler. 
 

Kardeş 23 Nisan Çocukları Beykoz'da
Bizi Takip Edin