Karlıtepe ikinci Çamlıca olacak

Turizm, eğitim ve kültür kenti olma yolunda ilerleyen Beykoz’da Çamlıca’ya alternatif olarak Karlıtepe Mesire Alanı ve Seyir Kulesi Projesi hayata geçiyor.

Turizm, eğitim ve kültür kenti olma yolunda hızlı ve emin…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turizm, eğitim ve kültür kenti olma yolunda ilerleyen Beykoz’da Çamlıca’ya alternatif olarak Karlıtepe Mesire Alanı ve Seyir Kulesi Projesi hayata geçiyor.

Turizm, eğitim ve kültür kenti olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerleyen Beykoz’da Çamlıca’ya alternatif olarak geliştirilen İstanbul’un eşsiz manzarasının izlenebileceği Karlıtepe Mesire Alanı ve Seyir Kulesi Projesi hayata geçiyor.

Orman Bakanlığı’ndan 10 yıllığına kiralanan 240 dönüm arazi üzerinde uygulamaya başlanan Karlıtepe Mesire alanı projesi tamamlandığında İstanbullular ikinci Çamlıca’ya kavuşmuş olacak,  yerli ve yabancı turistler muhteşem İstanbul manzarasını izlemek için artık Beykoz’u tercih edecek.

İçinde hayvanat bahçesi, kuş yuvaları, seyir kulesi, kültür evi, tramvay, kır gazinosu, kameriyeler, mini futbol, voleybol, tenis ve basketbol sahaları, çocuk oyun alanları ve piknik ünitelerinin yer aldığı Karlıtepe’den Sultaniye Parkı arasına ise teleferik yapılması düşünülüyor.  

Alanda hazırlıklar başladı   

Projeyi Büyükşehir Belediyesi’ne gönderdiklerini ve alanda hazırlıkların başladığını belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Heyecan duyduğum önemli projelerden biri bu. Tüm imkânlarımızı seferber ederek ve Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini alarak bu alanı Beykozlulara ve İstanbullulara kazandırmak istiyoruz. Çamlıca’dan daha görkemli bir mekân haline gelecek. Vatandaşlarımız seyir kulesi ile tüm İstanbul’u seyredebilecekler. İlgili kurullardan gerekli onayları aldık. Ekiplerimiz sondaj çalışmasını ve alan temizliğini tamamladı. Araç ve yaya yolları açıldı, çalılar temizlendi” dedi.

Başkan Çelikbilek:”Beykoz’un Güzelliklerini Koruyoruz”

Başkan Çelikbilek, ilçenin güzelliklerini koruyarak, yeni eserler kazandırdıklarını belirterek, “Ortaçeşme, Paşabahçe  Meydanları’nda çalışmalar başladı. Üniversite hayalleri kurarken şimdi 4-5 üniversitenin yer aldığı bir ilçeye dönüşüyoruz. Kapanan fabrikalarımız turizme açılacak. İnanıyorum ki, kısa bir süre içerisinde, Beykoz, eğitim, kültür, turizmin merkezi haline gelecek” diye konuştu.

KARLITEPE C TİPİ MESİRE ALANI:

KIR GAZİNOSU (300 m2) 2 ADET

KAMERİYE (25 m2) 4 ADET

YAĞMUR BARINAĞI (25 m2) 4 ADET

BÜFE 4 ADET

PİKNİK ÜNİTELERİ (Piknik masaları ve ocaklar)

ÇEŞMELER

ÇOCUK OYUN ALANLARI (100 m2) 4 ADET

SPOR SAHALARI (MİNİ FUTBOL, VOLEYBOL, TENİS ve BASKETBOL SAHALARI)

WC’LER

TRAMVAY

TELEFERİK

KÜLTÜR EVİ

SEYİR KULESİ

TÜP KAYDIRAK

KUŞ YUVALARI

HAYVANAT BAHÇESİ

Karlıtepe ikinci Çamlıca olacak
Bizi Takip Edin