KAS-DER'den hemşehrisine ziyaret

KAS-DER Beykoz Şubesi, Beykoz İlçe Emniyet Teşkilatı’nın yeni Müdürü Erkan Demirci’ye makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

KAS-DER Beykoz Şubesi yöneticileri, Süleyman Çalık başkanlığında, Beykoz İlçe Emniyeti’nin yeni Müdürü Erkan

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAS-DER Beykoz Şubesi, Beykoz İlçe Emniyet Teşkilatı’nın yeni Müdürü Erkan Demirci’ye makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

KAS-DER Beykoz Şubesi yöneticileri, Süleyman Çalık başkanlığında, Beykoz İlçe Emniyeti’nin yeni Müdürü Erkan Demirci’ye makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Emniyet Müdürü de Kastamonulu!

KAS-DER Beykoz Şubesi Başkanı Süleyman Çalık’a, Yönetim Kurulu üyeleri Dursun Gündüz, Cemalettin Şahin, Cemal Şimşek, Cemal Çelik,  Mustafa Dumlupınar, Yılmaz Işık, Ahmet Battal, Adil Kaya, Mustafa Çalık ile AK Partili Meclis üyesi Engin Yıldız ile CHP’li Meclis üyesi Mustafa Yiğit eşlik ettiler.

Hemşerileri olan İlçe Emniyet’in yeni Müdürü Erkan Demirci’ye dernekleri hakkında bilgi veren KAS-DER yönetimi, kendisine yeni görevinde başarılar dilediler.

Erkan Demirci: Vatandaşlar alarm ve kamera kullansınlar                  

Misafirlerine Beykoz öncesinde görevli olduğu ilçeler hakkında bilgi veren Erkan Demirci, son görev yeri olan Sarıyer ilçesinin Beykoz’a çok benzediğini, o nedenle Beykoz’a alışmasının zor olmayacağını belirtti.

KAS-DER yöneticileri, Beykoz’da suç oranının düşük olduğunu ifade eden Demirci’ye, Beykoz’un 2B ve mülkiyet sorunlarından bahsettiler.

Vatandaşların alarm ve kamera kullanmaları suçu önlüyor

Sohbetleri sırasında misafirlerine polisiye açıdan sorunları olup olmadığı sorusunu yönelten İlçe Emniyet Müdürü, hırsızlık olaylarının Beykoz’da da yaşandığını ancak, Avrupa Birliği’ne uyum kanunları sonrasında hırsızın suç sonrası yakalamasının zorlaştığını belirterek, bu nedenle bu kişilerin suç önleyici önlemler ile ya da suç işlendiği esnada yakalanmasına çalışıldığını ifade etti.

İlçe Emniyet Müdürü Demirci, bundan dolayı vatandaşlara kamera ve alarm kullanmaları konusunda uyarıda bulunarak, bu önleyici sistemlerin caydırıcı etkisi olduğunun altını çizdi.

Beykoz’da uyuşturucu konusunda neler yapılabilir?

KAS-DER yönetiminin,  vatandaşların uyuşturucu kullanımının engellenmesi ile ilgili olarak neler yapabilecekleri sorusunu yöneltmeleri üzerine ise İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demirci, bu amaçla uzman konuşmacıların davet edileceği çeşitli sunumlar yapılabileceğini belirtti.

Erkan Demirci, uyuşturucu meselesinin “ polisiye tedbirden çok sosyal bir yara” olduğunu ifade ederek, ailelerin bu konuda bilinçlenmelerinin önemine değindi.

“Ailelerin çocukları ile severek ilgilenmeleri lâzım geldiğini” kaydeden Demirci, tecrübelerine dayanarak, suça karışmış çocukların yüzde 90’ının anne babası ayrı ya da ilgi görmeyen çocuklardan oluştuğunu söyledi.

Erkan Demirci, şunları söyledi: “ Bu, gerçekten bir kanayan yara. Yakalamak da çözüm değil. Çocuk, yakalandıktan ve bir kere fişlendikten sonra, ‘battı balık yan gider’ diyor ve suç işlemeye devam ediyor. Bu da kötü” açıklamasında bulundu.

Süleyman Çalık: Beykoz’da işsizliğin yüksek oluşunun etkisi var

KAS-DER Başkanı Süleyman Çalık ise, Beykozlu gençler arasında uyuşturucunun yaygın olmasının nedeni olarak, Beykoz’da fabrikaların kapatılmasından sonra işsizliğin artışını gösterdi.

Nezaket ziyaretinin sonunda İlçe yeni Emniyet Müdürü Erkan Demirci’yi derneklerine davet eden KAS-DER yönetimi, kendisine Süleyman Çalık tarafından yapılmış bulunan cam işi çerçeveyi hediye olarak takdim ettiler. Hediyenin bizzat Dernek Başkanı Çalık’ın elinden çıktığını öğrenen Demirci, bu bilginin hediyenin değerini daha da arttırdığını söyledi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü makamına gerçekleştirilen KAS-DER ziyareti, çekilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

Haber: Arzu Başlantı

KAS-DER'den hemşehrisine ziyaret
Bizi Takip Edin