Kastamonulular 2016'ya damgasını vuracak!

Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık; “2016, Kastamonuluların sosyal ve siyasi alanda damga vuracağı yıl olacaktır.”

Kas-Der Genel Merkezi, İstanbul'daki 28 Şubesiyle 30-31 Ocak tarihleri arasında Şile'de İstişare Kampı gerçekleştirdi. Kast

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık; “2016, Kastamonuluların sosyal ve siyasi alanda damga vuracağı yıl olacaktır.”

Kas-Der Genel Merkezi, İstanbul’daki 28 Şubesiyle 30-31 Ocak tarihleri arasında Şile’de İstişare Kampı gerçekleştirdi. Kastamonu Dayanışma Derneği (KAS-DER) Genel Merkezi’nin ev sahipliğinde Şile Resort Otelde gerçekleştirilen 30. Yıl İstişare Toplantısı’na Genel Başkan Latif Çilingiroğlu, genel başkan yardımcıları, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile şube başkanları katıldı.

‘İdeal dernekçiliğin meşalesini Şile’den yaktık’

Kas-Der Genel Başkan Yardımcısı İrfan Öztürk’ün moderatörlüğünde gerçekleşen istişare toplantısının açılış konuşmasını Kas-Der Genel Başkanı Latif Çilingiroğlu yaptı. Konuşmasında ‘Otuz yıl önce Kastamonu sevdalısı yedi koca yürekli abilerimiz tarafından kurulan küçük bir çınar şimdi şubeleri ile otuz yıllık koca bir çınar olarak hizmetlerini vermekte ve vermeye de devam edecektir’ diyerek başladığı konuşmasında toplantıya rahatsızlığı dolayısıyla gelemeyen ilk kurucu başkan Yavuz Ballık tarafından gelen telefon mesajını okuyarak sözlerini sürdürdü. İlk kez gerçekleştirilen istişare toplantısında alınan karar da daha sık  toplantılar gerçekleşeceği, teknolojik iletişim ağlarıyla ideal Kas-Der Genel Merkezi ve şubeleri tarafından Kastamonulu hemşerilerine özlenen ve beklenen Kas-der faaliyetlerinin yapılacağının ilk meşalesini Şile’deki istişare toplantısında yaktıklarını belirten Çilingiroğlu vizyon ve misyonumuzla Kas-Der’in markasını yüreklere ve gönüllere kazıyacağız” dedi.

İstişare toplantısında Kas-Der genel başkan yardımcıları Turgay Sucuoğlu ve Bahadır Kibridci ideal genel merkez, ideal şube yapısı ve ideal yönetici konularında sunum gerçekleştirirken genel başkan danışmanı Ercan Küçükçavuş’da genel merkez ve şube SWOT sunumunu yaptı. Toplantıya iştirak eden şube başkanları 2015 yılında yaptıkları faaliyetleri anlattılar. 2016 yılında yapılacak faaliyetlerin değerlendirilmesinin ardından alınan ortak karar ile daha sık bir araya gelinerek alınacak karar ve kardeş şube etkinliklerinin daha koordineli, genel merkez misyon ve vizyonuna yakışır hemşerilerine hizmet etmek adına damga vuracak faaliyetlere imza atacak projeler üretme noktasında görüş alış verişinde bulundular.

Genel merkez yöneticileri ve şube başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen istişare toplantısında müzikli yemek ve çeşitli sportif aktiviteler ile dayanışma ve kaynaşma içinde yapılan toplantı, seminere iştirak eden başkanlara katılım belgelerinin takdim töreninin ardından sona erdi.

Süleyman Çalık: Bizi izlemeye devam edin

Toplantı ile ilgili açıklama yapan Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık; “Otuz yıllık Kas-Der büyük bir çınar. 14 Haziran da göreve gelen Genel Merkezimizdeki yeni arkadaşlarımız ve Başkanımız Latif Çilingiroğlu ile yeni bir dönem yeni bir heyecan içerisindeyiz. Bugüne kadar Genel Merkezde yaptığımız toplantılarda dile getirdikleri tüm çalışmaları yerine getiriyorlar ve çalışıyoruz. Hep birlikte önce İstanbul’da olmak üzere ciddi çalışmaların planlamasını Şile’de yaptık. Güçlü yönlerimizin de zayıf yönlerimizin de analizini gerçekleştirdik. Yeni dönemde İstanbul’un 39 ilçesinde de şubelerimizin yapılanmasını tamamlamak öncelikli hedefimiz olacak. 2016 Yılı Kastamonuluların sosyal alan da da siyasi alanda da damga vuracağı yıl olacaktır. Biz artık milat dedik. Yetişmiş eğitimli, tecrübeli ve saygın tabanın içinde olan arkadaşlarımız var. Bu hemşerilerimiz artık yönetilen değil yöneten konumuna gelecekler. Bizler üretken bir toplumuz. Her alanda çalışmalarımız var, bizi 2017’de de 2018’de de ve son olarak 2019 da izlemeye devam edin” dedi.

Kastamonulular 2016'ya damgasını vuracak!
Bizi Takip Edin