Kastamonulular kestaneyi Beykoz'a taşıdı

Kastamonu İli Bozkurt İlçesi Görentaş Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği 13. kestane festivalini gerçekleştirdi.                       &nbsp

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu İli Bozkurt İlçesi Görentaş Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği 13. kestane festivalini gerçekleştirdi.                                                      

Kastamonu İli Bozkurt İlçesi Görentaş Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği, bu yıl 13.?sünü düzenledikleri kestane festivalini yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Her yıl geleneksel olarak dernek binasında düzenlenen festivalde bu yıl bir birinden güzel etkinlikler vardı. Festivale katılan herkese kestane ve çay ikram edildi.

 

Festival kapsamında kadınlar dernek lokalinde kermes düzenledi. Pastalar, tatlılar, mutfak ve çeyizlik eşyalar kermeste satışa sunuldu. Kermesten elde edilen gelir, Görentaş köyünde yapılacak cami inşaatına bağışlandı.

Kestane Festivaline Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Bozkurt Kaymakamı Murat Ertekin, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Bozkurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Muazaffer Öztaş, Beykoz belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

Festivalin açılış konuşmasını yapan dernek Başkanı Mustafa Özdemir, düzenledikleri organizasyonda kendilerini yalnız bırakmayan ve festivalde emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yaptıkları selamlama konuşmalarında, bu tür güzel etkinliklerle bir araya gelmelerini sağlayan dernek yöneticilerine teşekkür ederek, bundan sonrada her türlü yardımı yapacaklarını söyledi.

 

Konuşmaların ardından festivale katılanlara kestane dağıtımı devam etti.

Kastamonulular kestaneyi Beykoz'a taşıdı
Bizi Takip Edin