Katırcı ve Çelikbilek'ten Gaziler Günü mesajı

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ‘Gaziler Günü' dolayısıyla birer mesaj yayınladı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 19 Eylül ‘Gaziler Günü' dolayısıyla birer mesaj yayın

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ‘Gaziler Günü’ dolayısıyla birer mesaj yayınladı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 19 Eylül ‘Gaziler Günü’ dolayısıyla birer mesaj yayınladı.

Kaymakam Katırcı mesajında şunlara değindi:

Tarih boyunca vatanı, bayrağı ve bağımsızlığı uğruna mücadeleler veren Türk Milleti bu uğurda her zaman seve seve canını ortaya koymuş ya şehitlik ya da gazilik mertebesine erişmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması Yüce Milletimizin bu fedakârlığı ve inancı sayesinde olmuştur. Üzerinde bağımsız bir şekilde yaşadığımız bu vatanı canları pahasına korumuş olan tüm gazi ve şehitlerimize Büyük Türk milleti her zaman minnettar kalacak ve dün olduğu gibi bugün de vatanının bölünmez bütünlüğünü, bayrağını, bağımsızlığını ve vatan toprağını canı pahasına koruyacak ve savunacaktır.

19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal Rütbesi” ile “Gazilik” unvanının verildiği günün yıldönümünü Gaziler Günü olarak kutlamaktayız.

Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, başta 15 Temmuz Gazilerimiz olmak üzere tüm gazilerimize sağlık ve huzur dolu bir ömür diliyorum.

Başkan Çelikbilek mesajında şunlara değindi:

Gazilik nişanı, bu kıymetli toprakların çelik gibi sağlam harcında en değerli unsurlardan biridir. Gazilik bu topraklarda Şehitlik makamıyla birlikte, Türk milletinin kültürel değerleri arasında en yüce rütbelerden sayılmıştır.

Yiğitçe ve cesurca şehitliğe niyet eden ve gazilik rütbesine erişen fedakârlık timsali kahraman gazilerimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte kalpten, şükran ve minnetle anıyorum.

Asil milletimiz, tarihin her döneminde vatanseverlikle hareket etmiş, karşısına çıkan her türlü zorluğa göğsünü siper etmiş, istiklal ve istikbali uğruna canını feda etmekten zerre kadar tereddüt etmemiştir. Aziz vatanımız, şehit ve gazilerimizin bizlere en kutlu mirasıdır. Bu mirasa canımız pahasına sahip çıkmak boynumuzun borcudur.

Gazilerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları gönlümüze işlenmiş, büyük ülkü ve hedefler doğrultusunda yolumuzu aydınlatmıştır.  Birliğimiz, beraberliğimiz ve milletin selameti, kahraman gazilerimizden aldığımız ilhamla her daim baki kalacaktır.

15 Temmuz’da millet iradesinin altında ezilen ihanet çetesinin alçak girişimi karşısındaki onurlu duruş, Türk milletinin her evladının vatanperver bireylerden oluştuğunu, şehitlik ve gaziliğe her zaman talip olduğunu tüm cihana tekrar kanıtlamıştır.

Gaziler günü vesilesiyle; aziz şehitlerimizi, ahirete uğurladığımız kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor; hayatta olan gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Sevgiler, saygılar…

Katırcı ve Çelikbilek'ten Gaziler Günü mesajı
Bizi Takip Edin