Kavacık Limak Hotel hizmete girdi

Limak Holding iştiraki Limak International Hotels&Resorts'un, Beykoz Kavacık'ta 50 milyon dolara inşa edilen 8'inci oteli Limak Eurasia Luxury Hotel hizmete girdi.

 

Otelin açılışı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında ko

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Limak Holding iştiraki Limak International Hotels&Resorts’un, Beykoz Kavacık’ta 50 milyon dolara inşa edilen 8’inci oteli Limak Eurasia Luxury Hotel hizmete girdi.

 

Otelin açılışı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Özdemir, Türkiye’de ilk otellerini 1995 yılında açtıklarını, o yıllarda Türkiye’de turizmin ne olacağını kimsenin tahmin etmediğini, ilk defa turizmcilerin gözünü 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın açtığını anlattı.

Özdemir, Türkiye’de her yıl turizmden 30 milyar doları aşan bir gelir elde ettiğini anımsatarak, bu rakamın artmasının Türkiye’nin cari açığını kapatması noktasında önemli olduğunu vurguladı.

Türkiye’de artık, deniz, kum, güneş ve plaj turizminin yeterli olmadığını, turizmcilerin şehir, sağlık ve kültür turizmlerine yöneldiklerini ifade eden Özdemir, kendilerinin de Limak olarak bu gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve son 3 yıldan beri de bu tür yatırımlara imza atmaya başladıklarını dile getirdi.


Limak Babylon Resort’un Kıbrıs’ta hala inşaatının devam ettiğini ifade eden Özdemir, kendilerinin Kıbrıs’taki durumun referandum süreci ile çözüleceğini düşünerek bu yatırıma başladıklarını, ancak ambargonun kalkmamasının bu projeyi uzattığını kaydetti.

 

Özdemir, ?Ambargo kalksın, biz o projeyi 6 ayda bitiririz. Biz Kıbrıs’ta ambargo kalktığında turizm patlaması olacağına inanıyoruz. Ben bu işin (ambargonun) 2012 yılında çözüleceğine inanıyorum. 2012 yılında Kıbrıs’ta barış ve beraberce yaşamak yönünden umutluyum. 2012 yılı Kıbrıs için iyi bir yıl olabilir. Kıbrıs’a ambargo kalkarsa turizmin göz bebeği haline gelir. Bize Kıbrıs ‘ta sadece Türk turistler yetmez. Avrupalı ve Arap turistler de lazım? dedi.

 

KAVACIK LIMAK EURASIA LUXURY HOTEL

Verilen bilgilere göre, Kavacık Limak Eurasia Luxury Hotel, 200 oda ve 400 yatak kapasitesine sahip. Yaklaşık 2 bin metrekare toplantı katı, son teknolojiyle donatılmış toplam bin 200 kişi kapasiteli 10 toplantı salonuyla aynı zamanda Anadolu Yakası’nın ?business? oteli olarak da konumlanıyor.

Limak International Hotels&Resorts Türkiye’de Eurasia Luxury Hotel (Kavacık,İstanbul), Arcadia Hotel&Resort (Belek, Antalya), Limra Hotel&Resort (Kemer,Antalya), Atlantis Deluxe Hotel&Resort (Belek, Antalya), Lara Deluxe Hotel&Resort(Lara,Antalya), Ambassadore Boutique Hotel(Ankara), Yalova Termal Butik Otel (Yalova), ISG Airport Hotel (İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı) olmak üzere, 6 bin yatak kapasiteli 8 adet otele sahip bulunuyor.

Kavacık Limak Hotel hizmete girdi
Bizi Takip Edin