Kaymakam Çiçekli’den Beykoz halkına ilk mesaj!

Mülki İdare Amirleri atama kararnamesi ile Beykoz’a atanan Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz halkına ilk mesajını Beykoz Güncel Haber aracılığıyla verdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mülki İdare Amirleri atama kararnamesi ile Beykoz’a atanan Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz halkına ilk mesajını Beykoz Güncel Haber aracılığıyla verdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri atama kararnamesi ile Beykoz’a atanan Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, 27 Temmuz Pazartesi itibariyle yeni görevine başladı.

BURADA ÇALIŞMAK BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR ŞEREF 

Kısaca kendini tanıtarak sözlerine başlayan Beykoz Kaymakamı Çiçekli, “17 yıldır Kaymakamım. Türkiye’nin farklı yerlerinde bu görevi yerine getirdim. En son Sakarya’nın Söğütlü ilçesinden buraya atandım. Beykoz İstanbul’un incisi, gözbebeği. Her mülki amirin çalışmak isteyeceği bir yer. Tarihiyle, kültürüyle, insanlarıyla herşeyiyle muazzam bir yer Beykoz. Burada çalışmak bizim için büyük bir şeref olur. Beykoz’umuza acizane bizimde katkımız olur. Beykoz’dan da öğreneceğimiz çok şeyler var. Allah nasip ederse 5 yıl Beykozlularla beraberiz. Onların sorunlarıyla hemhal olacağız. Beykoz’un tanıtılmaya çok da ihtiyacı yok zaten İstanbul’un gerdanında olan bir yer. Ama bazı ufak tefek çözülmesi gereken sorunları da yok değil. Bizde gücümüz yettiğince Beykozlularla birlikte, belediyemizle, muhtarlarımızla, STK’larımızla, yerel basınımızla Beykoz’a katkı vermeye çalışacağız.“ dedi.

BEYKOZ, ÖZÜNÜ KAYBETMEMİŞ NADİR YERLERDEN BİRİ

Beykoz’u daha önce turistik amaçlı birkaç kez ziyaret ettiğini belitten Kaymakam Çiçekli, ilk bir haftalık izlenimlerini şöyle anlattı, “Beykoz kadim bir ilçe, ufak tefek bazı problemler var tabiki ama özellikle halkımızın sıcakkanlılığı, güleryüzlü ve hoşgörülü oluşu, mahallemize geldiğimde komşularımızın ‘Hoşgeldiniz’ demesi çok güzel. Burası İstanbul’un bir ilçesi ama özünü kaybetmemiş, mahalle kültürünün yaşandığı nadir yerlerden biri. İnşallah Beykoz’a bu dokusunu korumak nasip olur.” İfadelerini kullandı.

BAYRAM SÜRESİNCE ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİK

Beykoz halkının geçmiş Kurban Bayramı’nı da tebrik eden Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz’da kurban bayramı süresince 5 şehit ailesini ve 15 Temmuz Şehitleri’nin kabirlerini ziyaret ettiklerini söyledi. Ayrıca Belediye Başkanı Murat Aydın ile bayram ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Çiçekli, mahalleleri gezerek vatandaşlarla bayramlaştıklarını söyledi.

ESENGÜL KORKMAZ ÇİÇEKLİ KİMDİR?

1978 yılında Ankara'da doğdu. Aslen Erzincanlı. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara'da tamamladı. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. 2004 yılında kaymakamlık mesleğine girdi. Bursa Harmancık, Eskişehir Alpu ilçelerinde vekaleten kaymakamlık yaptı. Karabük Eskipazar, Iğdır Karakoyunlu, Elazığ Kovancılar ve Süğütlü kaymakamlığından sonra 2020 Temmuz kararnamesiyle Beykoz Kaymakamlığına atandı. İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ile evli olup 2 çocuk annesidir.

Powered by Froala Editor

Kaymakam Çiçekli’den Beykoz halkına ilk mesaj!
Bizi Takip Edin