Kaymakam Süleyman Erdoğan Beykoz'a veda etti

Üç senedir Beykoz'da Kaymakamlık görevini yürüten Süleyman Erdoğan, İstanbul'daki görev süresini tamamlayarak, Beykoz'a veda etti.

İki sene Üsküdar'da, üç senede Beykoz'da Kaymakamlık yapan Süleyman Erdoğan, İstanbul'daki görev süresini tamamladı ve y

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üç senedir Beykoz’da Kaymakamlık görevini yürüten Süleyman Erdoğan, İstanbul’daki görev süresini tamamlayarak, Beykoz’a veda etti.

İki sene Üsküdar’da, üç senede Beykoz’da Kaymakamlık yapan Süleyman Erdoğan, İstanbul’daki görev süresini tamamladı ve yeni görev yeri Antalya Aksu ilçesine atandı.

İBB Beykoz Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen veda yemeğinde hem ilçe protokolüyle hem de mesai arkadaşları ile bir araya gelen Kaymakam Süleyman Erdoğan, Beykoz’daki dostlarına veda etti.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Tümamiral Ercüment Tatlıoğlu, Başsavcı İdris Taştan, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek, Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Mustafa Öksüzoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir, İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, İlçe Halk Eğitim Müdürü Mustafa Mamur, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk ve Mahmut Gülbasar, CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, Yöre Dernekleri Birliği Dönem Başkanı Ömer Altun, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve kaymakamlıkta çalışan personel veda yemeğine katıldı.

Yücel Çelikbilek: Beykoz’da Cam Sanatı’na gösterdiği ilgiye teşekkürler…

Programın açılış konuşmasını Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu yaptı. 3 yıldır Kaymakam Süleyman Erdoğan’ın Beykoz’a hizmet verdiğini söyleyen Kolcu, özellikle cama verdiği özel emek ve gayretinden ötürü Kaymakam Erdoğan’a teşekkürlerini sundu.

Hemen sonrasında sözü alan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de Kaymakam Erdoğan’la beraber güzel ve hizmet dolu bir 3 yılı geride bıraktıklarını ifade ederek; “Kaymakamlarımızın görev yapma gayretini ve heyecanını görünce insanın gurur duymaması mümkün değil. Böyle insanlarla tanışmak bizleri mutlu ediyor. Gittiği yerlere bir şeyler katan, boş durmayan insanlar bu ülke için ciddi bir kazançtır. Kaymakam Süleyman Erdoğan’da böyle biriydi. Bölgemize yaptığı hizmetlerinden dolayı yerel yönetici olarak çok teşekkür ediyorum. Özellikle bölgemizin olmazsa olmazlarından cama gösterdiği ilgiye çok teşekkür ediyorum. Gerçekten uğraştı ve çok yerlerle temas kurdu. Bundan sonraki hayatını Allah güzelliklerle nasip kılsın” dedi.

Süleyman Erdoğan: Beykoz’da çok güzel insanlarla karşılaştım!

Kaymakam Süleyman Erdoğan ise, konuşmasının başında bunun bir veda olmadığını altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir çok güzel hizmetin yapılmasına doğrudan ve dolaylı olarak katkı sağlamanın huzur ve mutluluğunu, yapmamız gereken bir çok hizmet ve faaliyetlerin yapılamamasının üzüntüsünü yaşıyorum. Çocukların heba olmaması, yarınlara iyi hazırlanması için eğitim çalışmaları üzerinde özellikle durmaya gayret ettim. Engellilerin üretime katılması ve çevreyi koruyucu çalışmalara hayırseverlerin desteğini sağlamaya gayret ettim. Beykoz camcılığının tarihi mirasını koruma ve turizme kazandırma projesi ile ilçenin turizmden daha fazla pay alması ve sahip olduğu değerlerden daha çok faydalanması için gayret ettim. Herhangi bir beklenti ve kişisel ikbal düşüncesi de taşımadım. Sadece devletimin bana tanıdığı imkan ve yetkilere layık olmaya çalıştım. Gerek Üsküdar’da gerek Beykoz’da çok güzel insanlarla karşılaştım. Dostluklarımı Beykoz camına gösterdiğim ilgi, ihtimam ve değerde muhafaza ederek kırmamaya asırlar boyu gayret edeceğim. Hizmetlerin yürütülmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Görevimi ilçenizde sonlandırırken, kapımın ve gönlümün her zaman herkese açık olduğunu belirtir, sevgi ve saygılarımı sunarım”.

Konuşmaların sonrasında ilçeye yaptığı hizmetlere teşekkür anlamında hem Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek hem İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek tarafından Kaymakam Erdoğan’a hediye takdim edildi.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ayrıca Beykoz kamuoyuna bir Veda Mesajı yayınladı;

Üsküdar Kaymakamı olarak başladığım İstanbul’daki beş yıllık görev sürem içinde  üç yıldır yürüttüğüm Beykoz Kaymakamlığı görevimi sonlandırarak ilçeden ayrılıyorum.

Birçok güzel hizmetin yapılmasına doğrudan ve dolaylı olarak katkı sağlamanın huzur ve mutluluğunu, yapmamız gereken bir çok hizmet ve faaliyetlerin yapılamamasının üzüntüsünü yaşıyorum.

Çocukların heba olmaması, yarınlara iyi hazırlanması için eğitim çalışmaları üzerinde özellikle durmaya gayret ettim. Engellilerin üretime katılması ve çevreyi koruyucu çalışmalara  hayırseverlerin desteğini sağlamaya gayret ettim. Turizmden daha fazla pay alması ve sahip olduğu değerlerden daha çok faydalanması  için gayret ettim ‘ Beykoz Camcılığının Tarihi Mirasını Koruma ve Turizme Kazandırma Projesi ‘ ile bir şeyler yapmaya çalıştım. Ata sporu atıcılık  için Anadolu yakasının en güzel atış poligonunu özel sektör yatırımı ile ilçeye kazandırmanın mutluluğunu ve keyfini yaşadım.  ‘Sağlıklı Birey, Mutlu Yuva, Huzurlu Toplum Projesi ‘ ile  sağlıklı, mutlu ve  huzurlu toplumu muhafaza etmek için değerler erozyonunu önlemeye yönelik çalışmalar başlattım.     

Herhangi bir beklenti ve kişisel ikbal düşüncesi de taşımadım. Sadece devletimin bana tanıdığı imkan ve yetkilere layık olmaya çalıştım. Hak ve adalet duygusundan ayrılmadan, genel ilkelerden taviz vermeden, yaptığım çalışmalardan büyük bir haz aldım.. Kısa dönem neticesini görmenin mutluluğunu yaşadım.

İlçemize yapmış olduğumuz bir çok hizmetin dışında, on iki yıllık emeğin  bir meyvesi olan ‘Bir İnsan Hakları Sorunu Olarak “Gıda Güvenliği” kitabımı  Beykoz’da tamamlayarak sağlıklı beslenme konusuna ve insan hakları ihlallerine dikkat çektim. Beykoz da bu konuda duyarlılık oluşturmaya gayret ettim.

Ben ayrılıyorum, yerime  bir meslektaşım görev yapacak,  gelen arkadaşımıza da bana göstermiş olduğunuz hüsnü kabulü, bana verdiğiniz desteği değerli meslektaşıma da vermenizi canı gönülden diliyorum.

Gerek Üsküdar da gerekse Beykoz da çok güzel insanlarla karşılaştım. Çok kıymetli insanlarla tanıştım, çok değerli insanlarla dostluklar kurdum. Dostluklarımı Beykoz camına gösterdiğim ilgi, ihtimam ve değerde muhafaza ederek kırmamaya asırlar boyu muhafaza etmeğe gayret göstereceğim.

Hizmetlerin yürütülmesinde belediyelerimizden, kamu kurum ve kuruluşlarımızdan, siyasi partilerimizden, sivil toplum kuruluşlarımızdan ve Beykoz halkından  destek ve yardım gördüm. Görev sürem boyunca yapılan bütün çalışmalarda destek ve teveccühlerinden dolayı  Belediye Başkanımıza, Başkan yardımcılarına, siyasi parti temsilcilerine, Genel meclisi ve Belediye meclisi üyelerine, Köy ve mahalle muhtarlarına, meslek ve sivil toplum  örgütlerine, saygıdeğer iş adamlarına, basın kuruluşlarına, Beykoz içinde ve dışında yaşayan saygı değer Beykoz halkına teşekkür ediyorum.

Yaptığım çalışmalarda koşturan, çaba gösteren, emeği geçen kamu yöneticilerimize ve personeline,  elim, ayağım, gözüm olan fedakar mesai arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.

Görevimi ilçenizde sonlandırırken, kapımın ve gönlümün  her zaman herkese açık olduğunu belirtir, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Ayrılık vakti geldi bu diyardan…

İşte gidiyoruz.

Akıp giden zamana, suya yazılan yazılar gibi küçücük şerhler düştük,

İradeye hakim, vicdana tutsak vaziyette,

Gönülden ve hiçlikten gayrısını sermaye bilmeyerek,       

Hiç gitmeyecek gibi kaim, yarın gidecek gibi hazır durarak,       

Her ayrılıştaki hüzün ve sevinci yaşayarak,

Hoşçakalın… Hakkınızı helâl edin diyerek                       

İşte gidiyoruz                                        

Selâm ve sevgi ile…
                       

Süleyman ERDOĞAN

Beykoz Kaymakamı

Kaymakam Süleyman Erdoğan Beykoz'a veda etti
Bizi Takip Edin