Keman eşliğinde 22 çiftin nikahı kıyıldı

Beykoz Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla, nikâh başvurusu yapan 22 çift için özel bir etkinlik düzenledi.

Şubat ayında günde ortalama 3-4 çiftin nikâhı kıyılırken, 14 Şubat tarihinden dolayı 22 çift…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla, nikâh başvurusu yapan 22 çift için özel bir etkinlik düzenledi.

Şubat ayında günde ortalama 3-4 çiftin nikâhı kıyılırken, 14 Şubat tarihinden dolayı 22 çift Beykoz Belediyesi Nikâh Şefliğine başvurdu. Beykoz Belediyesi de onlar için özel kokteyl ve keman eşliğinde nikâh töreni düzenledi.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, tek tek çiftlerin nikâhlarını kıyarken, gençler için de önemli tavsiyelerde bulundu. Aynı zamanda 9 çocuk babası olan Başkan Çelikbilek, günümüzde maalesef sabır ve tahammülün azaldığını vurgulayarak, “Aile kurumu toplumumuz ve ülkemizin geleceği açısından çok önemlidir. Aile kurumunu korumak için çiftlere ve ailelere büyük görevler düşüyor. Biz yerel yöneticiler olarak bu konuda eğitim programları düzenliyoruz. Ama her şeyden önce çiftlerimiz hem birbirlerine hem de anne ve babalarına mutlaka saygı ve sevgilerini esirgememeli. Sabır ve sebat etmeli. İyi günler olduğu gibi ki Allah yaşatmasın, kötü günlerde de birbirlerine destek olmalılar. Anadolu’da bir söz vardır. ‘Bir yastıkta kocasınlar’ Biz de onlar için böyle duada bulunuyoruz.”

Temsilen kıydığı üç çiftin de toplam 6 kardeş olması üzerine, altı çocuk tavsiyesinde bulunan Başkan Çelikbilek şunları söyledi: “Ülkemizin geleceği genç ve dinamik nüfusla mümkündür. Bunun için üç çocuk olur, altı çocuk olur. Gençlerimize iyi yetiştirebilecekleri kadar çocuk sahibi olmalarını istiyoruz. Allah hayırlı evlatlar nasip etsin.”

Keman eşliğinde nikâhları kıyılan çiftler evlilik cüzdanlarını alarak sevinçlerini aileleriyle paylaştı. Başkan Çelikbilek, tüm çiftlere isimleri yazılmış özel bir kalem, saat, gül ve evlilik rehberi hediye etti. 

Keman eşliğinde 22 çiftin nikahı kıyıldı
Bizi Takip Edin