Keman ve Kemençe öğrencilerinden müzik ziyafeti

Beykoz Belediyesi kültür kurslarında eğitim alan 40 öğrenciden oluşan ‘Sihirli Parmaklar Müzik Grubu” müzik ziyafeti yaşattı.

Beykoz Belediyesi kültür kurslarında bir buçuk yıldan bu yana keman ve kemençe eğitimi alan 40…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi kültür kurslarında eğitim alan 40 öğrenciden oluşan ‘Sihirli Parmaklar Müzik Grubu” müzik ziyafeti yaşattı.

Beykoz Belediyesi kültür kurslarında bir buçuk yıldan bu yana keman ve kemençe eğitimi alan 40 öğrenciden oluşan ‘Sihirli Parmaklar Müzik Grubu” verdikleri konserle sanatseverlere keyifli bir müzik ziyafeti yaşattı.

Keman ve Kemençe Öğrencilerinden Müzik Ziyafeti

Beykoz Belediyesi bünyesinde, Şef Bengü Efsen öncülüğünde 2012 Ekim ayından bu yana keman ve kemençe eğitimine devam eden öğrenciler, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde verdikleri konserle müzikseverlerin kulaklarının pasını sildi.

Konsere, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan ile Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, semtlerinde aynı eğitimi alan Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi öğrencileri, kursiyer öğrencilerin aileleri ve müzikseverler katıldı.

Başkan Çelikbilek: “Sanatla Uğraşan İnsanların Geleceğiyle İlgili Endişesi Olmasın”

Konserde öğrencileri ve ailelerini tebrik eden Beykoz Belediye Başkan Yücel Çelikbilek, velilere hitaben yaptığı konuşmasında: “Öncelikle evlatlarınızı bize emanet ettiğiniz için siz kıymetli velileri böyle güzel bir etkinliğe imza atan hocalarımızı tebrik ediyorum. Her türlü kültür-sanat kursunun çocukların üzerinde olumlu bir tesiri var. Biz Beykoz Belediyesi olarak 23 farklı alanda ilçe sakinlerimize imkân sunuyoruz. Sanatla uğraşan insanların geleceğiyle ilgili endişesi olmasın. Evlatlarınızı ve kendinizi ne kadar geliştirirseniz toplum o kadar güzelleşir. Onları bu konuda teşvik edin, ihmal etmeyin, emeği geçen herkese ve hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 Çok Sesli Repertuar

Şef Bengü Efsen, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e, öğrencilerine ve velilere teşekkür konuşması yaparak, tek amaçlarının çocukların sosyal hayatlarına, kişilik oluşumlarına katkı sunmak olduğu, sanatla uğraşmanın da bu noktadaki katkısına değindi.

Sahneye ilk solo gösterimi için; minik kemancılar davet edildi.  İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi piyano öğretmeni İbrahim Acer’in eşlik ettiği konserde sahne alan keman öğrencileri, Mini Mini Bir Kuş adlı çocuk şarkısını, Beethoven’ın Neşeye Şarkı parçasını, ardından Caddelerde Rüzgârı, Hatırla Sevgiliyi, Yine Bir Gülnihal’i ve Artık Sevmeyeceğim şarkısını çaldılar.

Ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve ekibine teşekkür ederek konsere başlayan kemençe öğretmeni Semih Aytaç öğrencileriyle sahne aldı.  Yöresel ezgilerle tempo tutan izleyiciler, Maçka Yolları Taşlı,  Oy Çalamadım Gitti Sürmene havasını ve Püsküllüdür Püsküllü Ana Gürgenin Dalı adlı şarkılarla Karadeniz ezgileriyle buluştular.

Neyzen Ahmet Afşar’ın da katılımıyla Aşkın Aldı Benden Beni adlı ilahi söylendi. Ardından öğrenciler Can Can Polka adlı meşhur Çekoslovakya’ya halk ezgisini alkışlar eşliğinde icra ettiler. Daha sonra seyircilerin de eşlik ettiği 10.Yıl Marşıyla konserin birinci kısmı sona erdi.

Konserin ikinci bölümü, Kahramanlık ezgilerimizden olan Tuna Nehri Atam ve İzmir’in Dağlarında Çiçekler Açar Marşı’yla başladı ve Orda Bir Köy Var Uzakta, Bak bir Varmış Bir Yokmuş Boğaziçi’nde adlı şarkılarla ve nihavent eserler olan Işıl Işıl Gözlerinle ve Cici Kız, Yemeni Bağlamış ve Otomobil Uçar Gider adlı hareketli parçalarla devam etti.

Konserin sonunda ise yetenekli öğrencileri yetiştiren fedakâr annelere, Güneşin Alası Çok şarkısı hediye edildi.

Ardından öğrencilerin çaldığı Küçük Kemancılar Marşı ile program sona erdi.

Keman ve Kemençe öğrencilerinden müzik ziyafeti
Bizi Takip Edin