Kent Ormanı'na İstanbul'un en iyi Nikah Salonu yapılacak!

Beykoz Belediye Meclisi, Temmuz ayı son oturumunun ardından bir aylık tatile girdi.

Beykoz Belediye Meclisi Temmuz ayı son oturumunda, kardeş şehirlere yapılan yardımlar CHP grubu tarafından “Beykoz halkına yapılan haksızlık” olarak…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi, Temmuz ayı son oturumunun ardından bir aylık tatile girdi.

Beykoz Belediye Meclisi Temmuz ayı son oturumunda, kardeş şehirlere yapılan yardımlar CHP grubu tarafından “Beykoz halkına yapılan haksızlık” olarak değerlendirilirken, Başkan Çelikbilek ise Beykoz halkına hizmetin fazlasını yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini söyledi.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yönettiği son oturumu, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan ve Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören’de dikkatlice takip etti. Mecliste ilk önce gündemde olmayan Beykoz ilçesi Anadolufeneri Mahallesi’nde kadastro çalışması yapılacağı ve bu çalışma kapsamında kadastro ekipleriyle birlikte 6 bilirkişi üyenin seçilmesi hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğü teklifi gündeme alınarak Hukuk Komisyonu’na havale edildi.

Daha sonra raporlar kısmına geçilerek, meclis üyelerine görüşmeye açıldı. Yozgat ili Çayıralan Belediyesi İshaklı Mahallesi  Kaynarpınar mevkiinde bulunan mesire alanında peyzaj düzenlemesi yapılması için maddi yardım yapılması, Sbrenica şehrinde yapılacak Spor Salonu Projesinin uygulanması için Fen İşleri Müdürlüğü bütçesinden maddi yardım yapılması ve Ordu ili Mesudiye ilçesine Beykoz Tepesi Sosyal Yaşam Alanı yapılması için maddi yardım yapılması hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu ayrı ayrı ibra edildi.

Gülay Demirel: Yardımları Beykozlu vatandaşlarımıza yapılmış bir haksızlık olarak görüyoruz!

Raporlar bölümünde söz alan CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel; “Beykoz Belediyesi bütçesinden kardeş şehir kapsamında yardımları ilkesi olarak biz CHP Grubu olarak doğru bulmuyoruz. Ama bu başlamış projelerin bitirilmesi konusunda hemfikiriz. Yapılan yardımların yerinde incelenmesi, her iki gruptan eşit sayıda meclis üyesi ve teknik elemandan oluşan bir heyetin kurulması ve meclisin bilgilendirilmesini istiyoruz. İlçemizin ihtiyaçları giderilmeden kadın evi, çocuk yuvaları, gençlik merkezi, spor alanı gibi sosyal alanlar Beykoz’un hizmetine sunulmadan gerek yurt içine gerekse yurt dışına yapılan yardımları Beykozlu vatandaşlarımıza yapılmış bir haksızlık olarak görüyoruz. Yıl içinde yapılan yardımların toplam miktarına bakıldığında Şahinkaya Spor Tesislerinin giderlerini karşılamıyor gerekçesiyle İBB’ye devretmemizin doğurduğu çelişkiye dikkat çekmek istiyoruz” şeklinde konuştu. CHP Meclis Üyesi Aydın Düzgün’de yapılan yardımları haksızlık olarak değerlendirirken, 12 yıldır Beykoz’un bir nikah salonu bile olmadığına dikkat çekti.

Yücel Çelikbilek: Beykoz halkına hizmetin fazlasını yapıyoruz!

Konuşmaların üzerine açıklama yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları söyledi: “Bizim bu yaptıkalarımızın tamamı incelenerek yapılan şeyler. Hiçbiri afaki şeyler değil. Bu sene 10 tane halı saha yapıyoruz. Eğitim merkezleri yapıyoruz. Yenimahalle’ye yeni açtık, biliyorsunuz. Şimdi Soğuksu’yu yıkıp, yeniden yapacağız. Bizim Beykoz halkına yapmamız gerekip de yapmadığımız hiçbir şey yoktur. Fazlasını yapıyoruz. Beykoz’da işleri yapabilmek için planın bitmesi gerekir. Bir çok okulu yeniden yapacağım. Bütün bunların hepsi uzun süreli olan işler”.

Beykoz’a İstanbul’un en iyi nikah salonu yapılacak!

Düzgün’ün ‘Nikah salonumuz bile yok’ sözlerine de cevap veren Başkan Çelikbilek: “Nikah salonunun proje ihalesini yaptık, bitirdik. Ama maalesef Boğaziçin’den halen imar izni alamadım. Şu an mecbur kaldım ve nikah salonunun yerini değiştiriyorum. Nikah salonunu Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı’na yapıyorum. İstanbul’un en iyi nikah salonu olacak! Beykoz’un en iyi hududunda salonumuz yer alacak. 7 Temmuz’da yerimizi aldık, sözleşmemizi bu hafta içerisinde imzalıyoruz. Dört dörtlüklük bir alan karşımıza çıkacak” dedi.

Belediye Meclisi bir aylık tatilin ardından bir sonraki meclis toplantısını 7 Eylül 2015 tarihinde yapacak.

Kent Ormanı'na İstanbul'un en iyi Nikah Salonu yapılacak!
Bizi Takip Edin