Kestane Cibe Günü'nde tek mesaj; Birlik ve Beraberlik

Beykoz Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği'nin “Geleneksel 20. Kestane Cibe Günü”nde birlik beraberlik mesajları verildi.

Beykoz Görentaş (Gerdiç) Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği, “Geleneksel 20. Kestane Cibe Günü” etkinliğini ge

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği’nin “Geleneksel 20. Kestane Cibe Günü”nde birlik beraberlik mesajları verildi.

Beykoz Görentaş (Gerdiç) Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği, “Geleneksel 20. Kestane Cibe Günü” etkinliğini gerçekleştirdi. Derneğin, İncirköy Mahallesi Çukurçayır’da bulunan dernek binasında gerçekleşen etkinliğe katılım oldukça yüksek olurken yapılan konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Kastamonu İli Bozkurt İlçesi Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Belediye Başkan Danışmanı Nevin Çalışkan, Meclis Üyesi Engin Yıldız, KAS-DER Genel Başkan vekili Remzi Şen, KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ve mahalle muhtarları ile dernek üyeleri katıldı.

Birçok il derneğinden daha güçlü yapıya sahibiz

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve saygı duruşu ile başlayan programın açılış konuşmasını Dernek Başkanı Erol Yılmaz gerçekleştirdi. Yılmaz yapmış olduğu konuşmasında; “21 yıldır süre gelen ve Beykoz’a malolmuş bu etkinlik ile hemşerilerimiz ile kaynaşma fırsatı buluyoruz. 1995 yılında kurulan bir köy derneği olmasına rağmen kurumsal yapısı ve düzenlediği etkinliklerle birçok ilçe ve il derneğinden daha güçlü bir yapıya sahiptir. Asla bir tabela derneği olmamış, yaptığı programlarla daima hemserielini bir arada tutmayı amaç edinmiştir.” İfadelerini kullanarak dernek bütçesinin büyük bir kısmını burslara ayırdıklarını söyledi. Yılmaz sözlerini dernek çalışmaları ve 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili yaptığı konuşma ile tamamladı.

Köyümüzün geleneğini şehirde yaşatıyoruz

Kas Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık’ın kısa bir teşekkür konuşması yaptığı programda iki dönem derneğin başkanlığını yapan Meclis Üyesi Engin Yıldız da “Bizim tek amacımız birlik ve beraberliktir. Köyümüzün geleneğini şehirde yaşatmak tek gayemizdir. Köylerimizde asırlar önce büyüklerimizin başlattığı bu etkinliğe hiç ara vermeden 20 yıldır devam ettirdik.” diyerek bu tip organizasyonlara sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

İlçe başkanlarından birlik ve beraberlik mesajları

KAS-DER Genel Başkan Vekili Remzi Şen’in de bir konuşma yaptığı etkinlikte siyasi parti ilçe başkanlarına da söz verildi. İlk olarak konuşan Saadet Partisi İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz yaptığı konuşmasında “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bütün siyasi görüşleri böyle bir etkinlikte bir araya getirdiği için dernek yönetimini tebrik ediyorum. Bu gemi batarsa birlikte batarız. Batmaması için de birlik ve beraberliğimizi bozmamamız gerekiyor.” diyerek diğer STK başkanlarının da bu programı örnek almasını tavsiye etti. 

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan da “Bir İncirköylü olarak yıllardır derneğin kestane şenliklerini ve iftar sofralarını sizlerle paylaşıyorum. Paylaşmaya da devam edeceğim. Allah bu birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Bundan sonra da iç ve dış saldırılara karşı birliğimizin daim olmasını diliyorum.” diyerek tek çıkış noktasının saygı ve sevgi içinde yaşanan bir toplum olunması gerektiğini vurguladı.

Çok defa Görentaş Derneği’nin düzenlediği kestane etkinliğine katıldığını belirten AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan da “Kastamonulu hemşerilerimiz bizim siyasette en rahat ve kardeşçe çalıştığımız hemşeri gruplarında biridir. Kastamonu bu ülkenin sigortası olan yerlerden biridir. Bu ülkenin heryeri Kastamonu gibi olsun. Bu ülkenin heryerinde ki birlik ve beraberlik bu dernek lokalindeki gibi olsun. Ondan sonra hiç kimse bu ülkenin önünde duramaz.” diyerek böylesi birlik ve beraberliklerin Beykoz’da artmasını diledi.

İçimizde Bizans çocuklarının olduğunu unutmayın

Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’na da söz verilen etkinliğin son konuşmacısı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek oldu. “1995 yılında belediye başkanı olarak geldiğim ilk kestane etkinliğinde bugünde sizlerle beraber olmaktan memnunum. Hepimiz bir tesbih gibiyiz. Türkiyenın bir taşını bozarsanız o teşbih işe yaramaz hale gelir. O tesbih taşını yerinde tutan, ipini sağlam tutan sizlere teşekkür ediyorum. Bizim inancımızın temel taşı birlik ve beraberliktir. 1453 de İstanbul’u niye müslümanlar aldı diye, 1071 de niye Malazgirt’te niye yenildik diye içimizde hesaplar yapan Bizans çocukları olduğunu unutmayın. Biz Müslümanlar yeryüzünde dışlanmak istemiyorsak güçlü ve birlik beraberlik içinde olmak zorundayız.“ diyerek geleneklerini devam ettiren dernek yöneticilerini tebrik ederek Suriye’de yaşanan son gelişmelere değindi.

Programın sonunda dernek yönetimi tarafından misafirlere bolca kestane ikramında bulunuldu.

Kestane Cibe Günü'nde tek mesaj; Birlik ve Beraberlik
Bizi Takip Edin