Kick Boks Avrupa Şampiyonasından Beykoz’a 3 madalya geldi

Hasan Uysal Boks ve Kicksboks Kulübü’nün başarılı milli sporcuları, 6. Uluslararası Açık Kick Boks Avrupa Kupasında Beykoz’u temsil ederek iki gümüş bir bronz madalya kazandılar.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hasan Uysal Boks ve Kicksboks Kulübü’nün başarılı milli sporcuları, 6. Uluslararası Açık Kick Boks Avrupa Kupasında Beykoz’u temsil ederek iki gümüş bir bronz madalya kazandılar.

Beykoz’da lisanslı tek boks ve kickboks spor kulübü olan Hasan Uysal Boks ve Kicksboks Kulübü’nün başarılı milli sporcuları, bu seferde Antalya’da ter döktüler.

Daha öncesine de milli ve profesyonel sporcuları ile Türkiye ve Avrupa kupalarında defalarca yarışan Beykoz’lu milli sporcular bu sefer Antalya’da düzenlenen 6. Uluslararası Açık Kick Boks Avrupa Kupası’nda birincilik uğruna yarıştı.

Kulübün kurucusu ve aktif yürütücüsü Hasan Uysal ve Federasyon Başkanı Selim Kayıcı ile 6 milli sporcu Antalya’da Beykoz’u temsil etti.

GENÇ KİCKBOKSCULAR MADALYA İÇİN TER DÖKTÜ

Hasan Uysal antrenörlüğünde, Veysel Bahadır Uysal, Zeynel Aslan, Hamza Mert Uysal, Mert Okul ve Nurçin Yılmaztürk madalya için ter döktü.

8 -11 Nisan 2021 tarihleri arasında düzenlenen şampiyonluğa, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında gençler ve büyükler kategorilerinde 26 ülkeden yaklaşık 1200 sporcu katıldı. Avrupa Şampiyonluğuna Beykoz’u temsilen 6 milli sporcu katıldı ve 3’ü hedefe ulaşarak iki gümüş madalya bir bronz madalya kazandı.

BEYKOZ’A 3 MADALYA İLE GERİ DÖNDÜLER

Turnuva için Beykoz’da sıkı antrenmanlar yaparak hazırlanan sporculardan, Zeynep Aslan 71 kg’da genç Kick Light kategorisinde ikinci olarak gümüş madalya, Veysel Bahadır Uysal 67 kg’da K1 kategorisinde ikinci olarak gümüş madalya ve Mert Okul ise genç erkek Low Lick 91 kg’da üçüncülük kazanarak bronz madalya ile Beykoza döndüler.

DESTEĞİMİZ OLSA 3 MADALYA DEĞİL 13 MADALYA İLE DÖNERDİK

Antrenör Hasan Uysal bünyelerinde 7 milli sporcu, 4 profesyonel boks ve kicksboks sporcu olduğunu belirterek, “Çocuklar milli bayrak için mücadeleye giriyor ama en ufak bir destek,  yardım olmadı. Bu çocuklar Beykoz için bir değer, genç sporcularımız gençlerin dikkatini çekiyor. Beykoz’daki gençlere bu sporcularımız tanıtılarak özendirilmeli. Beykoz hiçbir yerde tanınmıyor. Arkamızda desteğimiz olsa bugün 3 madalyayla geldik yarın 13 madalyayla geliriz.” dedi.

BAYRAK MÜCADELESİ YAPAN BİZLERE EL UZATILMALI

Hasan Uysal konuşmasına şöyle devam etti; “Ben bu yarışmaya 4 kişi daha getirecektim biri milli diğeri profesyonel ama imkânsızlıktan getiremedik. Getireceğimiz profesyonel kicksbokscumuzun karşısında daha önce defalarca yendiği rakipleri olacaktı. Eğer bu kişileri götürmüş olsaydık birincilik madalyamız garantiydi. Bayrak mücadelesi yapan bizlere birilerinin el uzatılmalı artık.”

 

Kick Boks Avrupa Şampiyonasından Beykoz’a 3 madalya geldi
Bizi Takip Edin