Kilitli olmayan elektrik panoları tehlike saçıyor!

Beykoz'da çocuk parkı ve okul civarlarında kilitlenmeyen elektrik panoları, tehlike saçıyor.  

Çekmeköy'deki Nişantepe Parkı'nda, 29 Ekim günü 8 yaşındaki Kadir Açık'ın kapağı açık elektrik panosuna saklanmak isterken ölümü, parklardaki güve

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da çocuk parkı ve okul civarlarında kilitlenmeyen elektrik panoları, tehlike saçıyor.  

Çekmeköy’deki Nişantepe Parkı’nda, 29 Ekim günü 8 yaşındaki Kadir Açık’ın kapağı açık elektrik panosuna saklanmak isterken ölümü, parklardaki güvenlik eksikliklerini gündeme getirdi. Benzer tehlike ne yazık ki, Beykoz’da ki çocuk parkları için de geçerli. Yapılan incelemelerde çocukların oyun oynadığı parkların adeta ölüme davetiye çıkardığını ortaya koyuyor. Parkların çoğunda elektrik panoları çocukların erişimine açık ve kolaylıkla ulaşabilecekleri yerlerde.

DOKUNUNCA PANO AÇILIYOR

Her ne kadar üzerlerinde ‘Ölüm tehlikesi ya da dikkat’ yazsa da, 2-6 yaş grubu çocukların bu uyarıları fark etmesi mümkün değil. Panoların hepsi parkların içinde görünür noktalarda ve çoğu sadece elinizle dokunduğunuzda açılabiliyor. Panolara erişimi zorlaştıran hiçbir engel de yok. Güvenlik görevlisi bulunan parklarda da herhangi bir önlem göze çarpmıyor.

KİLİTLİ DEĞİLDİ

Beykoz Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan çocuk parkındaki elektrik panosu kilitli değildi. Panonun hemen ön tarafında 3.5 yaşındaki küçük çocuk koşturarak annesine bir şeyler anlatıyordu. Oğlunun çok meraklı olduğunu ve her yeri kurcaladığını anlatan annenin saniyelik bir dalgınlığı o panoyu büyük bir tehdide dönüştürebilirdi.

Kilitli olmayan elektrik panoları tehlike saçıyor!
Bizi Takip Edin