Kimliği çalındı, 6 milyon borcu oldu

Dolandırıcıların çaldıkları kimlik bilgileriyle Beykoz?da kurdukları paravan şirket üzerinden piyasayı 6 milyon TL dolandırdılar.

 

Bursa'da dolandırıcıların çaldıkları kimlik bilgileriyle kurdukları paravan şirket üzerinden piyasaya dağı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dolandırıcıların çaldıkları kimlik bilgileriyle Beykoz?da kurdukları paravan şirket üzerinden piyasayı 6 milyon TL dolandırdılar.

 

Bursa’da dolandırıcıların çaldıkları kimlik bilgileriyle kurdukları paravan şirket üzerinden piyasaya dağıttığı 6 milyon TL’lik çek yüzünden başı derde giren garson hakkında 25 ilde 250 dava dava açıldı. 2 çocuk babası Emin Ferik’in (32) kimlik bilgilerine ulaşan kimliği belirsiz kişiler, Beykoz? da paravan şirket kurup piyasayı 6 milyon TL dolandırdı. Adına, 25 ayrı ilde 4 ayrı bankadan toplam 6 milyon TL’lik çek kesilen Ferik, evine gelen 500 bin TL’lik icra ile şoka uğradı.

6 MİLYONLUK VURGUN

Konuyu inceleyen İstanbul Emniyeti ve Beykoz Cumhuriyet Savcılığı, Emin Ferik adına en son Kavacık Mahalle Muhtarlığı’ndan Emin Çelik adına nüfus cüzdanı talep belgesi alındığını, Beykoz Nüfus Müdürlüğü’nden Emin Ferik’in kimlik bilgileriyle farklı resim ile sahte kimlik çıkarıldığını tespit etti. Beykoz ilçesinde kurulan Emin Çelik Kapı İnşaat İzolasyon AŞ adına 4 ayrı bankadan çek koçanı alan kimliği belirsiz dolandırıcıların bu yolla piyasayı 6 milyon TL dolandırdığı belirlendi.

MAHKEMEDE ŞİRKETİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİ

Bir süre önce merkez Yıldırım ilçesindeki evine İstanbul10. Asliye Ceza Mahkemesi’nden gönderilen mahkeme kağıdını alan garson Emin Ferik, mahkemenin yolunu tuttu. 11 bin TL tutarında karşılıksız çek kestiği gerekçesiyle mahkemelik olan Emin Ferik, mahkemeye “Benim çekle ne işim olur 6 senedir Bursa’da ki bir restoranta garsonum.” dedi. Mahkemeden ‘hayır sen şirket sahibisin. Bu imza sana ait değil mi” diye sorunca şok yaşadı.

25 İLDE 250 AYRI DAVA

 Türkiye’nin 25 ayrı ilinde Emin Ferik adına çek ciro edilmesi nedeniyle karşılıksız çıkan çekler yüzünden alacaklarının peşine düşen mağdurlar, 2 yılda 25 ilde toplam 250 adet dava açtı. Parasızlık yüzünden avukat tutamayan Emin Ferik, 2 yıldır il il sürdürdüğü hukuk mücadelesinde 35 davadan beraat etti.

2 yıl boyunca polis tarafından 10 kez gözaltına alınıp bir çok kez nezarette yatmak zorunda kalan Emin Ferik, hakkında devamlı dava açıldığını söyledi. Ferik, yaşadıklarını şöyle anlattı: “2 senedir il il dolaşıyorum. Her mahkemede en az 300 TL dosya parası veriyorum. 2 senedir bu işten kurtulmak için 50 bin TL masraf yaptım. Bildiğim mahkemelere gidiyorum bilmediklerimden aramam çıkıyor. 10 kez nezarette yattım. Artık birilerinin bu işe ‘dur’ demesini istiyorum. Eve götürecek ekmek parası bile bulamaz hale geldim.”

 

Kimliği çalındı, 6 milyon borcu oldu
Bizi Takip Edin